Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przypomina o zasadach korzystania z biletu miesięcznego liniowego w autobusach MPK.  

ZTM podaje, że bilet miesięczny liniowy uprawnia do przejazdu autobusami wybranej jednej linii na całej trasie tej linii i we wszystkich jej wariantach, bez możliwości korzystania z innych linii po tej trasie.

ZTM podkreśla, że do korzystania z kilku lub ze wszystkich linii komunikacji miejskiej uprawnia miesięczny bilet sieciowy oraz bilet imienny semestralny ważny we wszystkie dni miesiąca na wszystkich liniach komunikacyjnych o każdej porze dnia i nocy bez limitu przejazdów.

Jeżeli ktoś ma wykupiony bilet miesięczny liniowy np. na linię 0A (jadąca po okręgu przeciwnie do ruchu wskazówek zegara), to na tym samym bilecie nie można korzystać z autobusów linii 0B (jadąca również spod Dworca Rzeszów Główny, ale w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara).

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

 1. A w takiej Łodzi za te same 70 złotych polskich bilety okresowe liniowe na 30 dni uprawniają do przejazdu pojazdami dwóch linii komunikacyjnych, które posiadają co najmniej jeden wspólny punkt przesiadkowy, wybranych przez pasażera w chwili zakupu biletu, lub pojazdami innych linii, których trasy na danym odcinku ściśle pokrywają się z trasami wybranych linii.
  Proste, wygodne i zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej, a u nas za te same pieniądze jednym numerkiem i to nie zawsze w obie strony (0A i 0B ???????????)

 2. co za idiotyzm. Przecież 0 li nr lini tak jak 18 czy wszystkie inne, ale mozna sie nia poruszac tylko w jednym kieruku? tzn jadac do pracu nlini np 30 dojade tyko w jedna strone a pozniej powrotem na nogach? Co za debil to wymyslil…

 3. Automaty biletowe pożerają bilon i nie wydają biletu – może o tym też należy przypomnieć.
  Jak ktoś jeździ „kołem” to musi kupić dwa bilety miesięczne – stuprocentowa innowacja w wykonaniu MPK.

 4. Wsiadam do „koła” pod Graffiką, jadę na Dąbrowskiego. By wrócić z Dąbrowskiego pod Graffikę muszę kupować nowy bilet?
  A może mam jechać z Dąbrowskiego dookoła miasta na dworzec, poczekać na nowy kurs i jechać pod Graffikę?
  Wtedy mój bilet liniowy będzie ważny???
  Takie rzeczy to tylko w Rzeszowie ( to jest innowacja!!!!)

 5. Przecież A i B to tylko warianty linii 0, a nie inne linie! Jeśli ktoś dojeżdża np. z Dąbrowskiego pod akademiki na Cichej, to z powrotem ma niby jechać dalej 0A na PKP i tam przesiadać się na kolejne 0A, żeby dojechać na Dąbrowskiego? Co za „mądry” to wymyślił?!

Comments are closed.