Reklama

Skóra wrażliwa, która jest ponadto skłonna do podrażnień, wymaga szczególnej troski. Do jej pielęgnacji warto wykorzystać produkty kosmetyczne zawierające cenne ekstrakty. Nałożone na skórę, chronią ją nie tylko przed utratą wilgoci, ale również ją pielęgnują. Aby zauważyć wyraźne efekty wykonywanych zabiegów, ważne jest, by dobrać kosmetyk do indywidualnych potrzeb.

Produkty pielęgnacyjne z CBD

Na szczególną uwagę wśród produktów kosmetycznych zasługują kosmetyki zawierające CBD. Kannabidiol, jeden z kannabinoidów, jest odpowiedni do pielęgnacji skóry wrażliwej oraz tzw. problemowej. Co do zasady, po produkt ten mogą sięgać nawet osoby ze zmianami skórnymi o charakterze atopowym.

Kosmetyki z CBD mają nie tylko właściwości przeciwutleniające, ale również ochronne i sebostatyczne. Wspomagają naturalną regenerację tkanki skórnej i proces minimalizacji obrzęków, które towarzyszą podrażnieniom, o jakie nietrudno po nadmiernej ekspozycji skóry na działanie promieniowania słonecznego, wiatru czy niskiej temperatury.

Olej jojoba

Wsparciem w pielęgnacji skóry wrażliwej może być olej jojoba. Pozyskiwany jest z tłoczonych nasion krzewu jojoba. Ma pH zbliżone do pH skóry, dzięki czemu jest dobrze przez nią tolerowany.

Po nałożeniu kosmetyk bardzo szybko się wchłania (przenika górne warstwy skóry), wspierając jej struktury. Działa przy tym przeciwutleniająco i regeneracyjnie. Dzięki zawartości cynku łagodnie pielęgnuje podrażnioną skórę.

Olej kokosowy

Skóra sucha i wrażliwa wymaga stosowania kosmetyków, które nie tylko zapewnią ochronę przed utratą wody, ale i zwiększą zdolność tkanek do wiązania wody wewnątrz. Tylko wówczas będzie możliwe przywrócenie jej prawidłowego nawilżenia.

W celu regeneracji skóry warto sięgnąć po olej kokosowy. Pozyskiwany jest on w procesie tłoczenia na zimno z miąższu kokosów. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe (w tym przede wszystkim kwas laurynowy) mają właściwości silnie nawilżające. Produkt taki będzie dobrym wyborem, jeśli na powierzchni rąk czy twarzy pojawiają się zaczerwienienia, np. na skutek działania niskiej temperatury czy wiatru.

Olej z awokado

Do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej odpowiedni będzie naturalny olej z awokado, tłoczony na zimno z miąższu owoców. Jest on bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (w tym przede wszystkim kwas oleinowy), aminokwasy i witaminy, które wnikają w głąb tkanek i odżywiają je. 

Olej z awokado łagodnie dba o wymagającą skórę i zmniejsza dyskomfort wywołany przez świąd towarzyszący podrażnieniom. Ma również działanie ochronne przed stresem oksydacyjnym, co zapobiega szkodliwemu działaniu wolnych rodników.

Olej z orzechów makadamia

Omawiając oleje naturalne do pielęgnacji skóry suchej, nie sposób nie wspomnieć o oleju tłoczonym na zimno z orzechów makadamia. Zawiera zarówno nasycone, jak i nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym omega-3 i omega-6.

Warto sięgnąć po olej z orzechów makadamia, w szczególności gdy skóra potrzebuje nie tylko nawilżenia, ale także regeneracji, w tym także wtedy, gdy się łuszczy.

 

Reklama