Zdjęcie:Pixabay

Aquapark ze strefą dla dzieci, z sauną, zjeżdżalnią, leżakami wodnymi z masażerami, leniwą rzeką z pontonami i plażą piaszczystą – takiego parku wodnego chcą mieszkańcy Rzeszowa. 

W poniedziałek, 3 kwietnia, miasto poinformowało o zakończeniu konsultacji społecznych na temat budowy aquaparku, który ma powstać na osiedlu Staromieście – w rejonie ulic Warszawskiej i Welca, na około 10-hektarowej działce.

Od 9 marca do 31 marca mieszkańcy mogli wypełniać ankietę, której wyniki mają pomóc w wyborze atrakcji aquaparku. Miasto podało, że przez trzy tygodnie wypełniono blisko 2,7 tys. ankiet. Ponad 96 proc. ankietowanych opowiedziało się za budową parku wodnego. 

Najwięcej ankiet wypełniły osoby w wieku 31-45 lat i zadeklarowały, że aquapark będą odwiedzać nawet kilka razy w miesiącu. – Wszystkie propozycje zostaną rozpatrzone – zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Po analizie ankiet, strefa zjeżdżalni wydaje się być najbardziej oczekiwaną atrakcją aquparku. Zaraz potem mieszkańcy stawiali na strefę dla dzieci, strefę saun, a nieco później strefy SPA i fitness, rehabilitacyjną oraz gastronomiczną.

Ponad połowa ankietowanych najbardziej liczy, że w części basenów wewnętrznych znajdą się leżaki wodne z masażerami oraz jacuzzi. Dużo osób wskazywało również na sztuczną falę, masaże denne, kaskady wodne czy tzw. leniwą rzekę z pontonami.

Jeżeli chodzi o baseny zewnętrzne, głosujący wymieniali takie atrakcje jak basen z masażerami, wodny plac zabaw dla dzieci czy plażę piaszczystą. Wspominali również o takich atrakcjach, jak zjeżdżalnie czy ślizgawki.

Miasto jest zadowolone z liczby wypełnionych ankiet przez mieszkańców. Na ich podstawie przewiduje, że aquapark będzie cieszył się dużą popularnością. 

– Głosujący najczęściej wskazywali, że chcieliby odwiedzać park wodny kilka razy w miesiącu. Dla niektórych to nawet za mało i zapowiadali, że uczęszczaliby do parku nawet kilka razy w tygodniu – podsumowuje Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

We wtorek, 4 kwietnia, w rzeszowskim Urban Labie (ul. 3 Maja 13) odbędzie się spotkanie, na którym zostaną podsumowane konsultacje. Spotkanie rozpocznie się o 17:00 i potrwa do 19:00, na rozmowy o parku wodnym może przyjść każdy.

Dodatkowo, do 14 kwietnia można jeszcze wysyłać uwagi i wnioski na temat aquaparku, adres mailowy: konsultacje@erzeszow.pl. 

Wyniki ankiet miasto przekaże trzem firmom projektowym, z którymi od kilku miesięcy prowadzi tzw. dialog konkurencyjny. O zaprojektowanie aquaparku walczą: Schick Architekci, pracownia Pawła Tiepłowa i pracownia Piotra Dominiczaka.

Z przedstawicielami tych firm w dniach 17-18 kwietnia spotkają się pracownicy miejskiego wydziału inwestycji. Projektant aquaparku ma być wybrany w lipcu br. Samo projektowanie parku wodnego potrwa około dwa lata.

Plan przewiduje, że na Staromieściu powstanie aquapark z częścią zamkniętą i otwartą. Koszt budowy ten koncepcji jest szacowany na 230 mln zł. Najwczesniej aquapark powstanie w 2027 roku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

w

Reklama