Sejmik województwa podkarpackiego odwołał dzisiaj (26 maja) Jan Burka ze stanowiska wicemarszałka. Jego następcę mamy poznać w ciągu 30 dni.

Wniosek o odwołanie Burka złożył Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. Miało to związek z ujawnionymi przed media trzy tygodnie temu powiązaniach rodzinnych w urzędzie marszałkowskim. Chodziło o dwóch byłych już wicedyrektorów, podległych urzędowi: Pawła  Stochmala, wicedyrektora Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, a prywatnie zięcia wicemarszałka Burka, oraz o Konrada Łobodę, wicedyrektora departamentu społeczeństwa informacyjnego, którego na stanowisko zatrudnił marszałek Burek.

Stochmal i Łoboda mieli powiązania z firmami, które dostawały z urzędu marszałkowskiego unijne dotacje. Po nagłośnieniu sprawy marszałek Ortyl podjął decyzję o odwołaniu Stochmala i Łobody. Jan Burek sam zawiesił swoją pracę w zarządzie województwa, w prawach członkach partii PiS zawiesił go także prezes Jarosław Kaczyński. Burek w urzędzie nadzorował kulturę i edukację.  Władysław Ortyl kilkanaście dni temu zapowiedział wniosek o odwołanie Burka ze stanowiska wicemarszałka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dzisiaj odbyła się sesja sejmiku województwa podkarpackiego. Radni w tajnym głosowaniu podjęli decyzję o odwołaniu Jana Burka. Za było 24 radnych, przeciwko 5, dwóch wstrzymało się od głosu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama