Reklama

Janek Samołyk to wrocławski wokalista, gitarzysta i autor piosenek. W piątek (27 marca) zagra w Instytucie Kulturalnym im. Chune Goldberga.

Muzyka Samołyka trafia do słuchaczy lubiących zarówno alternatywne gitarowe brzmienia, jak i piosenkę poetycką. Podczas koncertu w Rzeszowie, muzyk zagra materiał z nowego albumu “Na prezent” (Polskie Radio SA, 2014), a także najlepsze utwory z dwóch wcześniejszych płyt.

Muzyczna droga Samołyka rozpoczęła się od wygrania konkursu debiutów na OFF Festivalu 2009. Debiutancka płyta “Wrocław”, wydana w 2010 roku została bardzo dobrze przyjęta, a takie piosenki, jak “Piosenka o pointach” czy “I ain’t gonna give up (yet)” często gościły w radiu. W 2012 roku ukazał się drugi album pt. “Problem z wiernością”, który był płytą tygodnia m.in. w Trójce, a utwory “Codziennie” oraz tytułowy weszły na Listę Przebojów Marka Niedźwiedzkiego. “Na prezent” to najnowsza propozycja wrocławianina. Singiel “Złe czasy”, zapowiadający płytę, można często usłyszeć w stacjach radiowych (m.in. Trójka, Czwórka).

Janek Samołyk jest dobrze znany słuchaczom. Jak dotąd zagrał 200 koncertów – wśród nich był występ w Studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na żywo. Jego muzyczne CV uzupełniają m.in.: trasa po Chinach wraz z zespołem Iowa Super Soccer, występy w Jarocinie oraz Opolu, nagroda im. Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego, występ na wrocławskim rynku w ramach UEFA EURO 2012, a także udział w koncercie Klenczon Legenda wraz z Muńkiem Staszczykiem, Tymonem Tymańskim i Natalią Przybysz.

Koncert zacznie się o godz. 19:00 w Instytucie Kulturalnym im. Chune Goldberga, Rynek 10 w Rzeszowie

Wstęp: 20 zł

Bilety do nabycia: Życie Jest Piękne, Rynek 10

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: