Zdjęcie: CBA
Reklama

Sześciu Ukraińców, w tym dwóch podających się za funkcjonariuszy ukraińskich służb specjalnych, zatrzymali agenci rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Operacja specjalna CBA została przeprowadzona w piątek wieczorem przed restauracją ADM przy ulicy Pruchnickiej w Jarosławiu, która znajduje się przy wjeździe do miasta. O akcji CBA, jako pierwsze, poinformowało na swoich stronach internetowych “Życie Podkarpackie”

Serwis, powołując się na świadków zdarzenia, twierdzi, że ok. 18:00 na parkingu przed restauracją wybuchły granaty hukowe, a kilku mężczyzn wsiadających do aut na ukraińskich numerach rejestracyjnych powalono, skuto i odprowadzono do furgonetek.

W sobotę CBA potwierdziło, że podczas operacji specjalnej funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali 6 osób, w tym dwóch obywateli Ukrainy, podających się za funkcjonariuszy ukraińskich służb specjalnych. 

– Operacja specjalna prowadzona przez CBA dotyczy przemytu na terytorium RP dużej ilości bursztynu. Materiały CBA zgromadzone w tej sprawie zostaną przekazane do Prokuratury Krajowej – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. 

CBA twierdzi, że mamy do czynienia z przemytem bursztynu do Polski na “wielką skalę”.  Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, przekazał nam, że wszystkie zatrzymane osoby są obywatelami Ukrainy. 

Prawdopodobnie śledztwo w tej sprawie zostanie wszczęte przez lubelski oddział Prokuratury Krajowej. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: