Blisko 10-procentowy skok odprawionych pasażerów zanotował port lotniczy w Jasionce w ciągu sześciu miesięcy 2014 r. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

W czerwcu lotnisko w Jasionce odprawiło ponad 59,3 tys. podróżnych. To 3-procentowy skok w porównaniu z czerwcem 2013 r. Wtedy podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 57,6 tys. pasażerów.

Jasionka podsumowała także pierwsze półrocze ruchu pasażerskiego. Odprawiła o ponad 9,5 proc. więcej pasażerów niż rok temu. Cały rok 2013 dla lotniska był rekordowy. Odprawiono ponad 590 tys. osób.

– Aktualne dane wyglądają zachęcająco i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość -komentuje Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. Podkreśla, że dobrym prognostykiem na kolejne miesiące jest zauważalny wzrost ruchu czarterowego.

– W tym segmencie mamy na lato dwa nowe kierunki, grecką wyspę Kos oraz tunezyjską Djerbę – dodaje szef podrzeszowskiego lotniska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nowak zaznacza, że nie są to jeszcze wszystkie nowości, jakie w tym roku ogłosi Jasionka. – Proszę o jeszcze trochę cierpliwości – uśmiecha się tajemniczo.

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć do: Frankfurtu (2 razy dziennie w dni powszednie), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (10 połączeń tygodniowo na lotniska w Stansted i Luton), a także do: Manchesteru, Paryża, Rzymu, Bristolu, East Midlands, Dublina, oraz Oslo.

Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Eurolot. Tegoroczne kierunki czarterowe to Bułgaria, Egipt, Grecja, Hiszpania, Tunezja i Turcja. Nowościami sezonu są Kos oraz Djerba. O wakacje z wylotem z Rzeszowa warto zapytać swoje najbliższe biuro podróży.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama