Zdjęcie: materiały Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka

Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka utrzymuje dobre statystyki. W sierpniu przez lotnisko przewinęło się prawie 92 tysiące pasażerów.

To niewiele gorszy wynik od lipcowych statystyk, które byłe najlepsze w historii lotniska. W pierwszy miesiąc tegorocznych wakacji Jasionka odprawiła blisko 97 tys. pasażerów. Sierpień był nieco gorszy – ok. 92 tys. pasażerów, ale to nadal bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że podrzeszowskie lotnisko mocno ucierpiało na pandemii koronawirusa.

Sierpniowe statystyki są drugim najlepszym wynikiem w historii portu. Od początku roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło niemal 470 tys. pasażerów. Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka, twierdzi, że rekordowa liczba odprawionych pasażerów na tegorocznych wakacjach to efekt rozbudowanej siatki połączeń w tym czasie.

Z Jasionki można było wybrać jedną z 12 tras do Turcji, Grecji, Bułgarii, Chorwacji, Włoch oraz w Polsce. – Cieszę się, że nasza oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. To potwierdza słuszność obranej przez nas strategii rozwoju w tym segmencie rynku przewozów pasażerskich – mówi Adam Hamryszczak. 

Tylko do końca sierpnia Jasionka obsłużyła ponad 71 tys. pasażerów czarterów, co też jest rekordowym wynikiem – dotychczasowy najlepszy wynik port zanotował w 2019 r. Wtedy z czarterów skorzystało 64 tys. osób. Najbardziej oblegane letnie kierunki to turecka Antalya (32 tys.), Burgas na bułgarskim Słonecznym Brzegu (10 tys.) i grecki Heraklion (4,5 tys.).

Wśród całorocznych kierunków największą popularnością niezmiennie cieszą się Warszawa i Londyn. W sierpniu na każdej z tras podróżowało ok. 18 tys. pasażerów.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama