Jasionka świętowała historyczny wynik. 750-tysięczny pasażer na lotnisku

2
Reklama

Wojciech Karcz to 750-tysięczny pasażer portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. W czwartek po południu od władz lotniska dostał okolicznościowe upominki. 

 

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka, po raz pierwszy w swojej historii, w jednym roku obsłużył ponad 750 tysięcy pasażerów. Ta okrągła liczba została przekroczona w czwartek podczas popołudniowego rejsu Lufthansy z Rzeszowa do Monachium.

750-tysięcznym pasażerem okazał się Wojciech Karcz, który otrzymał od władz lotniska i przedstawicieli Lufthansy oraz firmy Baltona okolicznościowe upominki. Pan Wojciech został również zaproszony do odbycia podróży w klasie biznes. Ponadto, na wszystkich pasażerów lecących do Monachium czekał specjalny, jubileuszowy tort.

Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, mówi, że kończący się 2018 rok był nie tylko rekordowy pod względem liczby odprawionych pasażerów, ale też ze względu na różnorodność i atrakcyjność uruchomionych kierunków.

– Nowy Jork, Tel-Awiw, czy Ateny to miasta, których nie trzeba reklamować – mówi Michał Tabisz. – Nie mniej ważny od nowych tras jest dla nas rozwój istniejących połączeń z portami przesiadkowymi, czyli Warszawą i Monachium – dodaje. Od kwietnia 2019 r. z Rzeszowa do stolicy Bawarii będzie można polecieć aż 14 razy w tygodniu.

– To dobra wiadomość zwłaszcza dla pasażerów biznesowych, których z roku na rok przybywa na Podkarpaciu – podkreśla prezes Tabisz.

Z lotniska w Jasionce codziennie można latać do Warszawy, Londynu i Monachium, 2-3 razy w tygodniu do Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow, raz w tygodniu do Nowego Jorku i Tel Awiwu. Są też połączenie sezonowe do Aten, Burgas i wyspę Korfu. Połączenia obsługują LOT, Lufthansa i Ryanair.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl  

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.