26 osób przyleciało z Paryża, 18 pasażerów odleciało do stolicy Francji. W sobotę w Jasionce zainaugurowały loty do Paryża, które obsługuje słoweńska linia Adria Airways.

Trasę Rzeszów – Paryż obsługują 70-miejscowe odrzutowe CRJ-700. Ceny biletów zaczynają się od 99 euro w obie strony – z bagażem do 23 kg i 8-kilogramowym bagażem podręcznym. Samoloty lądują na głównych paryskim lotnisku – Charles de Gaulle.

Z Rzeszowa do Paryża można latać dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty. Wylot z Paryża o godz. 14:40, przylot do Jasionki o 16:50. Odlot z Jasionki o 17:20, przylot do stolicy Francji o 19:35.

W sobotę (4 czerwca) odbył się inauguracyjny rejs do Paryża.

– Z pierwszego lotu nie można wyciągać wniosków. Mamy informacje od przewoźnika, że jest bardzo zadowolony ze sprzedaży biletów na tej trasie. Rzeszów – Paryż to połączenie, które najlepiej sprzedaje się Adrii na polskim rynku – mówi Łukasz Sikora, szef marketingu w Porcie Lotniczym w Jasionce.

Nie chcą się zatrzymać na Paryżu

Pierwsze komentarze pasażerów po inauguracyjnym locie są pozytywne.

„Jest super. Komfort tak jak w tanich liniach, ale miejsca na nogi więcej. Mam 180 cm wzrostu i niestety 130 kg wagi, ale było mi wygodnie, miejsca nie brakuje. Oferta: kawa, herbata czy kanapki jest, można zakupić.

Jeżeli ktoś umie liczyć i jest z naszych stron (Podkarpacie), to jest to najlepsza oferta na rynku i nie chodzi wcale o najtańsze bilety. Cała podróż zajęła mi 4 godziny (Sevran – Łętownia). Ktoś zrobi to szybciej?!!” – napisał pan Krzysztof na oficjalnym profilu na Facebooku lotniska w Jasionce.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Połączenia z Jasionki do stolicy Francji już raz były. We wrześniu 2013 r. uruchomił je Eurolot, ale loty przetrwały tylko do końca marca 2015 r. Potem zostały zlikwidowane, podobnie jak rejsy do Rzymu. Eurolot wówczas zamknął wszystkie swoje połączenia.

– Adria zaczyna budować zaufanie w Rzeszowie. Po doświadczeniach z Eurolotem, zdawaliśmy sobie sprawę, że trzeba przełamać impas. Aby mówić o tym, czy połączenie się utrzyma, trzeba poczekać co najmniej pół roku. Liczymy na to, że Adria zwiększy liczbę połączeń w tygodniu i uruchomi nowe rejsy. Nie chcemy się zatrzymać na Paryżu – mówi Łukasz Sikora.

Od października do Berlina

Loty do stolicy Paryża to kolejne nowe połączenie z Jasionki w ostatnich tygodniach. 1 maja  ruszyły rejsy na grecką wyspę Korfu. Raz w tygodniu, w każdą niedzielę, obsługuje je Ryanair.

Z Jasionki obecnie w ciągu tygodnia wykonywanych jest ok. 70 połączeń regularnych i czarterowych. Codziennie można latać do Monachium (Lufthansa), cztery razy dziennie do Warszawy (LOT)), Londynu (lotniska w Stansted i Luton, 12 rejsów tygodniowo), a także do Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina i Oslo (Ryanair).

W tym roku dojdzie jeszcze co najmniej jedno połączenie. Od 31 października trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy i piątki) liniami Ryanair będzie można z Jasionki latać do Berlina.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

[sam id=”6″ codes=”true”]

Reklama