W studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów w najbliższy piątek (25 lipca) odbędzie się darmowy koncert jazzowo-rapowej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet.

[Not a valid template]

 

Bartek Skubisz, czyli „Eskaubei”, na polskiej scenie rapowej występuje od 16 lat. Współpracował m.in. z Lilu, NumerRaz, Duże Pe. „Eskaubei” jest autorem wielu nielegali, ep-ek, mixtape-ów m.in płyty „Znasz Tego Kota?”, która w 2005 roku została dołączona do magazynu „Ślizg”. Raper jest dwukrotnym finalistą Praga Hip Hop Festiwal. Pod koniec 2012 roku ukazała się pierwsza hip hopowa płyta winylowa rodem z Podkarpacia: „Eskaubei”, „Pietz” – „Co by się nie działo”.

W czerwcu 2013 roku „Eskaubei” wystąpił oraz współtworzył koncert Art Celebration / Jazz & Hip Hop w ramach Wschodu Kultury / Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie.

Tomek Nowak z kolei to absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, wyróżniany i nagradzany na festiwalach: Jazz Juniors, Międzynarodowym Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach oraz Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.

Nowak współpracował m.in. z Leszkiem Możdżerem, muzykami Amy Winehouse, czy Massive Attack, Wojtkiem Waglewskim. Od 2003 r. koncertuje i nagrywa ze światowej sławy skrzypkiem Nigelem Kennedy. Nowak koncertował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i klubach jazzowych w Europie m.in. Royal Albert Hall w Londynie, Filharmonii Berlińskiej, Theatre des Champes Elysees w Paryżu oraz Ronnie Scott’s w Lodynie czy Quasimodo w Berlinie.

Tomek Nowak Quartet tworzą także jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i niemieszczący się w jakichkolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.

Koncert Eskaubei & Tomek Nowak Quartet odbędzie się w najbliższy piątek (25 lipca) w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów o godz. 19:00 Koncert jest darmowy. Wejście po okazaniu zaproszenia. Do zdobycia będą na antenie Radia Rzeszów, a także można je rezerwować pisząc na adres: jszlachta@radio.rzeszow.pl

Koncert będzie transmitowany na żywo i będzie go można słuchać przez internet na stronie www.radio.rzeszow.pl oraz na terenie całego Podkarpacia na falach 90.5 fm.

httpv://www.youtube.com/watch?v=N_3Q4o-zuqY

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama