Jazzowy klimat i energiczny rap oraz piękni, młodzi i ambitni mężczyźni, którzy kochają muzykę ponad wszystko. Bleep Quartet oraz Wojtek Przysada, bo to o nich mowa, zagrają w sobotę w rzeszowskim pubie Kultura.

Podczas koncertu na początek będzie można usłyszeć sporą dawkę rapu, który stworzy fuzję z jazzem, bo w takich klimatach obraca się Przysada, by z kolei przenieść się do świata bluesa, swingu, bossa novy i jazzu ze wstawkami elektronicznymi.

Tę drugą, bardziej klimatyczną część koncertu zapewnią chłopaki z Bleep Quartet w składzie: Michał Chadam (saksofony sopranowy i altowy), Adrian Kasprzyk (instrumenty klawiszowe), Bartosz Bąk (perkusja i perkusjonalia) oraz Arek Kogut (gitara basowa).

Ci młodzi muzycy zaczęli grać razem pod koniec 2015 roku. Inicjatorami tej  jazzowej przygody byli: Michał, Adrian i Bartosz, którzy przekonali Arka, basistę, aby podjął razem z nimi muzyczne wyzwanie.  I tak właśnie rozpoczęła się ich wspólna artystyczna droga.

Na swoim koncie artyści mają już liczne koncerty, w takich miejscach jak: klub muzyczny Mikrofon, Pub Kultura, Qchnia 13 czy Hokus Pokus oraz  pierwsze zwycięstwo. Bleep Quartet  zdobyli 1. miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym „Ofensywa”.

Mimo tak licznych koncertów i sukcesu młodzi muzycy nie spoczywają na laurach i swój jazzowy warsztat nieustannie kształtują pod okiem Stanisława Domarskiego czy Krzysztofa Mroziaka.

Aby sprawdzić, jak Bleep Quartet idzie nauka, wystarczy w sobotę (9 lipca) o godz. 20:30 pojawić się w Pubie Kultura przy ul. Szopena 59. Wstęp wolny.

(jg)

https://www.youtube.com/watch?v=Ab9URtg_ImA

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! Wygraj bezpłatną metamorfozę stomatologiczną!

fot. Joanna Kielar

Reklama