Blisko 3 promile alkoholu – tyle w organizmie miał 43-letni kierowca hondy. Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany dzięki zgłoszeniu świadków. Mieszkaniec Tarnobrzega usłyszał zarzuty.
Do zdarzenia doszło we wtorek 3 lutego w Tarnobrzegu. Dzięki zgłoszeniu świadków policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z otrzymanego powiadomienia wynikało, że kierujący hondą porusza się ulicami miasta w sposób wskazujący, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.
Jazda skońćzyła się w rowie
Nie było to jedyne zgłoszenie na temat kierującego. Kolejny ze świadków poinformował służby, że mężczyzna wskazanym wcześniej pojazdem wjechał do przydrożnego rowu. Jak opisał świadek, zanim do tego doszło, styl jazdy kierującego wskazywał, że może być nietrzeźwy.
Zarzuty dla kierującego
Na miejsce natychmiast udali się tarnobrzescy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec Tarnobrzega miał w swoim organizmie blisko 3 promile alkoholu. To nie koniec przewinień kierowcy. Był już wcześniej skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Tarnobrzeżanin został zatrzymany, przyznał się do zarzucanego czynu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
„Dzięki reakcji świadków, którzy wykazali się czujnością i odpowiednią postawą, informując o zaistniałym zdarzeniu, możliwa była szybka interwencja funkcjonariuszy i wyeliminowanie z ruchu drogowego osoby stwarzającej realne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Tego typu postawa zasługuje na szczególne uznanie i jest przykładem właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia” – czytamy w komunikacie policji.
(AM)
Czytaj więcej:
“Trzeźwość” na drogach Podkarpacia. Policja wyłapywała pijanych kierowców


![Uwaga kierowcy! Zderzenie aut na A4 wywołało duże utrudnienia w kierunku Rzeszowa [AKTUALIZACJA] wypadek a4](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wyapdek-a4-bialobrzegi-01-218x150.jpg)


![Niepowetowane straty w skansenie. W nocy spłonął kościół pw. św. Mikołaja [ZDJĘCIA] pożar w skansenie sanok](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/pozar-skansenu-kosciola-sanok-03-218x150.jpeg)











![Zielona Promenada w Rzeszowie w budowie. Jak będzie wyglądał teren rekreacji na Staroniwie? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/zielona-promenada-rzeszow-1-218x150.jpg)

![218 km/h na Moście Mazowieckiego w Rzeszowie. Jest nagranie z bolidu Igora Polaka [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/igor-polak-formula4-218x150.jpg)










![Pierwsze takie muzeum na świecie. Podkarpacka perła turystyczna przejdzie wielką metamorfozę [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/muzeum-bobrka-modernizacja-218x150.jpg)
![Nowy żłobek w Rzeszowie już gotowy. Na Budziwoju powstało miejsce dla 120 dzieci [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/zlobek-budziwoj-rzeszow4-218x150.jpg)











