Reklama

Tarnobrzescy policjanci  zatrzymali  po pościgu  motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekający pirat drogowy pędził z prędkością 228 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem.

W czwartek policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie Tarnobrzega po godzinie 15 zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Kierowca jednośladu jadąc ul. Mickiewicza nie zareagował na sygnał nakazujący zatrzymanie, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku osiedla Nagnajów. Policjanci ruszyli w pościg za kierującym. Próbując uniknąć kontroli motocyklista jechał z nadmierną prędkością, nie zastosował się do sygnałów policjantów nakazujących zatrzymanie pojazdu.

– Przekroczenie prędkości zarejestrował policyjny wideorejestrator. Pirat drogowy pędził z prędkością 228 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 29-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Motocyklista był trzeźwy, jednak nie potrafił wyjaśnić przyczyn swojego zachowania. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Za popełnione wykroczenia może zostać orzeczony środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, wobec kierowcy został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.