Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie powinni prowadzić swoich aut. Pierwszy miał orzeczony sądowy zakaz, drugi był pijany.

We wtorek przed południem (9 kwietnia), przy ulicy Warszawskiej w Rzeszowie, mundurowi z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli peugeota, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 21 km i nie miał zapiętych pasów.

W trakcie kontroli okazało się też, że 22-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego w ogóle nie powinien kierować. Miał, jak poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji, zasądzony zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do lipca 2024 r.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Po godz. 17:00, policjanci z Boguchwały, w Zgłobniu, zatrzymali do kontroli kierującego oplem meriva. 43-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a opel, którym kierował, trafił na policyjny parking.

Za niestosowanie się do wyroków sądu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem po pijanemu – do trzech lat więzienia i wysoka grzywna.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama