Wizualizacja: Zbigniew Czyż
Reklama

Na ponad 214 tys. zł swoją pracę wyceniła rzeszowska firma Gamestone, jeżeli miasto wybierze ją na wykonawcę dzwonnicy.

To już trzecie podejście miasta w wyborze wykonawcy dzwonnicy. Wcześniej albo oferty nikt nie składał, albo była ona za wysoka. Miasto na dzwonnicę jest gotowe wydać 166 tys. zł. Do kolejnego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma – Gamestone z Rzeszowa. 

– Jej oferta wynosi ponad 214 tys. zł. Sprawdzamy ją pod kątem formalnym. W przyszłym tygodniu zdecydujemy, czy dołożyć brakujące 50 tys. zł, czy rozpiszemy kolejny przetarg, licząc, że uda się otrzymać niższą ofertę – mówi Artur Gernand z rzeszowskiego magistratu.

W dzwonnicy, którą zaprojektował Zbigniew Czyż, ma być umieszczony Dzwon Niepodległości. W 2018 roku ufundował go samorząd wojewódzki. Dzwon waży tonę, powstał z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, kosztował 120 tys. zł.

Dzwon miasto otrzymało w formie darowizny. Najpierw stał na pl. Farnym, obok pomnika płk. Leopolda Lisa-Kuli, później przed urzędem marszałkowskim przy alei Cieplińskiego, teraz stoi na pl. Wolności. Zawieszony jest na drewnianej, prowizorycznej konstrukcji.

Dzwon ma być umieszczony w dzwonnicy z bloków granitowych, tworząc formę portalu. Dzwonnica, razem z jarzmem, ma mieć 465 cm wysokości. Powstanie obok pomnika Piłsudskiego – od strony skrzyżowania ul. Jana III Sobieskiego z ul. Gałęzowskiego.

Miasto chciało, by dzwonnica powstała w czerwcu br., ale już wiadomo, że to nierealne. Być może uda się ją odsłonić uroczyście podczas tegorocznego Święta Niepodległości – 11 listopada. 

Wizualizacja: Zbigniew Czyż

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama