69 proc. tegorocznych maturzystów na Podkarpaciu zdało egzamin. To oznacza, że prawie co trzeci oblał. 118 absolwentom maturę unieważniono.

Z danych przekazanych nam przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Krakowie, która nadzoruje egzaminy maturalne w naszych województwie, wynika, że egzamin pisemny z polskiego zdało 93 procent maturzystów. Egzamin z języka obcego – 90 proc. Najczęściej wybieranym językiem obcym był angielski.

Na Podkarpaciu w tym roku do matur przystąpiło przeszło 19,2 tys. osób.  Najwięcej osób oblało egzamin z matematyki – 26 procent.  Maturę zdało w sumie 13,3 tys. absolwentów – 69 proc. To gorszy wynik niż ogólnopolski. W całym kraju maturę zdało 71 proc. osób.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ponad 3,6 tys. osób (19 proc.), które na Podkarpaciu nie zaliczyły egzaminu z jednego przedmiotu, może w sierpniu przystąpić do egzaminu poprawkowego. Na przyszły rok musi się przygotować przeszło 2,2 tys. osób. Ci absolwenci nie zdali egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu.

Ponadto CKE w Krakowie unieważniła na Podkarpaciu maturę 118 osobom. Wśród nich jest ponad 70 uczniom z technikum w Dynowie. CKE uznała, że prace maturzystów nie były wykonane samodzielnie i prawdopodobnie ściągali.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama