Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

To będzie koncert inny niż wszystkie. Odbędzie się nie w Parku Sybiraków, a w studio. I bez udziału publiczności. Transmisja w TV Trwam, a także na Facebooku i YouTube. 

Trwają prace nad materiałem. Ma być gotowy na 11 czerwca. Montowanie koncertu nadzoruje ks. Andrzej Cypryś, jeden z organizatorów Jednego Serca Jednego Ducha, największego w Europie koncertu muzyki chrześcijańskiej, który od 2003 roku ściąga do Parku Sybiraków w Rzeszowie dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata. 

W tegoroczne Boże Ciało JSJD będzie inny niż zawsze. Powód dość oczywisty. Epidemia koronawirusa i wiążący się z tym zakaz imprez masowych. – Koncert będzie niesamowity! – zapowiada ks. Cypryś. – Powstanie z nagrań, które nadesłali do nas wierni z Tokio i z Nowego Jorku, a także z Afryki.

Wśród artystów wymieniani są Golec uOrkiestra i Marcin Pospieszalski, znany w Rzeszowie kompozytor i producent muzyczny. Transmisja Jednego Serca Jednego Ducha rozpocznie się 11 czerwca o godz. 19:30 i potrwa 1,5 godziny. W repertuarze koncertu znajdzie się 17 utworów. Większość z nich zostanie nagrana przed rozpoczęciem transmisji.

– Występy na żywo ograniczymy do minimum – słyszymy od organizatorów. – Koncert ma być bezpieczny. Ma być dopełnieniem święta i sposobem na uwielbianie Boga.

Koncert będzie transmitowany w TV Trwam, a także w mediach społecznościowych Jednego Serca Jednego Ducha na Facebooku i YouTube. 

Zwyczajowe świętowanie w Parku Sybiraków przełożono na 20 września. – Ufamy, że do tego czasu wiele rzeczy się wyprostuje, i że zbudujemy scenę i zaprosimy artystów. Nawet jeśli jakieś ograniczenia będą jeszcze obowiązywać, to zrealizujemy koncert zgodnie z wytycznymi – dodaje ks. Cypryś.

Tradycyjnie koncert Jednego Serca Jednego Ducha poprzedzą msze św. w rzeszowskich kościołach oraz procesje. Jak zapewniają organizatorzy koncertu – z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Na zakończenie tegorocznego świętowania odmówiona zostanie międzynarodowa litania, a błogosławieństwa widzom przed telewizorami udzieli bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej.

marcin.czarnik@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama