Zdjęcie: Materiały prasowe WSIiZ

Senat Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podjął jednogłośną uchwałę, by rektorem uczelni nadal był dr Wergiliusz Gołąbek. 

Dr Grażyna Bochenek, rzecznik WSIiZ, poinformowała, że rektora powołuje prezydent uczelni (jest nim prof. Tadeusz Pomianek, współzałożyciel WSIiZ), po zasięgnięciu opinii Senatu. Dr Bochenek przypomniała, że obecna kadencja rektora upływa 4 września br.

Dr Wergiliusz Gołąbek rektorem WSIiZ jest od 2016 roku, a z uczelnią związany jest od 2004 roku. Na początku był pracownikiem naukowo dydaktycznym, a następnie  prorektorem ds. nauczania oraz prorektorem ds. rozwoju i współpracy.

Dr Gołąbek jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na filozofii i etyce, a także wokół związków tych dyscyplin z życiem gospodarczym, dziennikarstwem, turystyką, literaturą i sztuką.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W latach 1990-2006 dr Wergiliusz Gołąbek był dyrektorem Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie oraz Festiwalu Muzycznego w Łańcucie. Powadzi wykłady gościnne na Uniwersytecie Warszawskim. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama