Rzeszów będzie jednym z 14 miast, w którym pojawi się Jeru the Damaja, reprezentant legendarnej formacji Gang Starr Foundation oraz jeden z pionierów rapu z Brooklynu. W stolicy Podkarpacia zagra 16 września w klubie „Vinyl”. Koncertowi patronuje Rzeszów News.

[Not a valid template]

 

Płyty Jeru the Damaja uważane są za absolutną klasykę rapu. Już od początku swojej muzycznej kariery był związany z Gang Starr, który tworzyli Guru i DJ Premier. Ten amerykański duet hip-hopowy często zapraszał Jeru do gościnnych wstępów.

Poza tym, DJ Premier – jedna z najbardziej wpływowych osobowości w świecie rapu – wyprodukował dla Jeru pierwsze dwa albumy. Tworzył on również Crooklyn Dodgers – legendarny skład, który powstał na potrzeby sound track’u do filmu Spike’a Lee „Clockers”.

Amerykańskiego rapera cechują przede wszystkim teksty świadome, które przepełnione są wiedzą i pozytywnymi wartościami. Konserwatywne poglądy Jeru doprowadziły do nieporozumień z grupą „The Fugees”. Efektem tego jest muzyczna zaczepka, skierowana w stronę Jeru, którą można usłyszeć na albumie „The Score”.

Swoje konserwatywne poglądy amerykański raper skierował również w stronę wytwórni Death Row i Bad Boy, które nie były zadowolone z jego zarzutów o ich komercjalizacji.

Z Polską Jeru the Damaja łączy wspólny utwór ze Slums Attack (Peja, DJ Decks) i z OSTR’ym.

Podczas rzeszowskiego koncertu amerykański raper zagra nie tylko swoje największe hity, ale także te z najnowszej płyty zatytułowanej „The Hammer”.

Dla miłośników twórczości Jeru organizatorzy koncertu przewidzieli konkurs na support. Każdy, kto chciałby wziąć w nim udział  powinien wysłać swoje zgłoszenia na adres: support.jeru@o2.pl w tytule e-maila wpisując „Support / Rzeszów”, a w treści swój pseudonim/nazwę składu, link do co najmniej 3 autorskich utworów oraz numer kontaktowy. Supporty wybierane będą na zasadzie konkursu.

Linki do utworów tych raperów, którzy spodobają się najbardziej organizatorom zostaną umieszczone na stronie wydarzenia na Facebooku (TUTAJ) i tam będzie można głosować na najlepszego hiphopowca, który  wystąpi jako support przed Jeru the Damaja.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Koncert amerykańskiego rapera odbędzie się 16 września (piątek) w klubie Vinyl (al. Piłsudskiego 32) o godz. 20:00.

Bilety można kupić już od piątku ( 20 sierpnia) w Ataman Shop (al. Piłsudskiego 34, Europa II, I piętro) oraz od soboty (27 sierpnia) w klubie Vinyl, a także na stronie bilety24.pl. Bilety w cenie 30 i 35 zł (w dniu koncertu).

Będą także bilety VIP po 50 zł (jedynie 10 sztuk!), a w cenę wchodzi  plakat z autografem oraz pakiet kolekcjonerskich wlepek Jeru i Gang Starr Foundation.

KONKURS

Mieliśmy dla Was dwa podwójne zaproszenia na koncert. Żeby je zdobyć trzeba było odpowiedzieć na pytanie: jaki nosi tytuł piosenka, którą Jeru wspólnie nagrał ze Slums Attack i OSTR’ym? Prawidłowa odpowiedź to „Oddałbym”, a takiej udzieliły między innym Agnieszka Bała i Izabela Kruczkowska. Obu Paniom gratulujemy wygranej i prosimy o kontakt z redakcją!

 

JOANNA GOŚCIŃSKA

https://www.youtube.com/watch?v=WoagHLkLF5Y

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama