Jerzy Dudek, były bramkarz Realu Madryt i reprezentacji Polski, we wtorek (17 czerwca) będzie gościł na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Spotkanie z Jerzym Dudkiem odbędzie się w ramach uczelnianego projektu „Kariera po karierze”. – To kontynuacja cyklicznych spotkań z wybitnymi sportowcami, którzy reprezentowali barwy narodowe na arenach ogólnopolskich, światowych i olimpiadach – mówi Grzegorz Kolasiński, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Spotkanie z Dudkiem będzie już trzecim z cyklu „Kariera po karierze”. W pierwszym uczestniczyli  siatkarze Asseco Resovii, w drugim polska pływaczka i mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak.

– Planujemy więcej takich spotkań w przyszłym roku – zapowiada Kolasiński. – Ich celem spotkań jest wskazywanie młodzieży wzorców godnych naśladowania w rozwijaniu i realizacji swoich pasji. Rozmowa  oraz możliwość osobistego kontaktu uczestników wydarzenia z wielkimi postaciami świata sportu może zapoczątkować zainteresowanie sportem zawodowym. Jednocześnie w ten sposób chcemy przybliżyć młodemu pokoleniu osiągnięcia Polaków na świecie – dodaje rzecznik UR.

Spotkanie z Jerzym Dudkiem na Uniwersytecie Rzeszowskim rozpocznie się  o godz. 10:00 w dużej auli przy ul. Cichej 2a.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama