Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Krośnie
Reklama

Kilkadziesiąt osób bierze udział w poszukiwaniach Jerzego Krzanowskiego, wiceprezesa znanej krośnieńskiej firmy „Nowy Styl”. Jeden z najbogatszych Polaków zaginął w czwartek rano.

Podkom. Paweł Buczyński, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, mówi, że funkcjonariusze o zaginięciu Jerzego Krzanowskiego zostali poinformowani w czwartek (6 czerwca), około godz. 14:00.

54-letni Jerzy Krzanowski mieszka w Krościenku Wyżnym pod Krosnem. – Po raz ostatni był widziany w czwartek rano niedaleko miejsca zamieszkania oraz kompleksu leśnego Dębina – mówi rzecznik Buczyński. 

Priorytetowa sprawa

Policja nie ujawnia, w jakich okolicznościach zaginął wiceprezes i współtwórca krośnieńskiego „Nowego Stylu”, znanego producenta krzeseł i foteli biurowych.

Krzanowskiego poszukuje kilkadziesiąt osób – policjanci, strażacy, ratownicy GOPR i członkowie grupy poszukiwawczej „Legion Gerarda”. W akcji poszukiwawczej są wykorzystywane także psy tropiące oraz dron z kamerą termowizyjną. 

– Poszukiwania prowadzimy w promieniu kilkunastu kilometrów od rejonu zamieszkania mężczyzny. Przeczesujemy lasy, krzewy, rejon starego lotniska. Poszukiwaniom nadano kategorię pierwszą – najwyższy stopień. Sprawę traktujemy priorytetowo – mówi Paweł Buczyński.

Policja opublikowała rysopis i zdjęcie Jerzego Krzanowskiego. Wiceprezes „Nowego Stylu” ma 178 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, twarz okrągłą, włosy siwe-krótkie, nosi okulary. W chwili zaginięcia ubrany był w krótkie spodenki oraz czarną koszulkę t-shirt. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policja prosi o pomoc w odnalezieniu Jerzego Krzanowskiego. Można się kontaktować osobiście z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28 lub telefonicznie pod numerami: 47 828 33 10 lub 112.

Miliarderzy z Krosna 

Jerzy Krzanowski w latach 90. ubiegłego wieku założył „Nowy Styl” ze swoim bratem Adamem. W lutym br. mazowieckiego oddział Prokuratury Krajowej oskarżył Jerzego Krzanowskiego o korumpowanie Patrycji Z., byłej wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Biznesem został zatrzymany przez CBA w 2016 roku. Twierdził, że jest niewinny, z biznesu się nie wycofał. W 2021 r. Krzanowscy znaleźli się na 57. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków wg magazynu „Forbes”. Ich łączny majątek oszacowano na 1,213 mld zł.

Krośnieńska firma dostarczała krzesła m.in. na stadiony na Euro 2012 i dwa obiekty Mistrzostw Świata w piłce nożnej w RPA. Także goście opery w Monachium czy Leicester Square Theatre w Londynie siedzą na siedziskach z Polski.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama