Zdjęcie: Facebook.com / Jerzy Tychanicz
Reklama

Jerzy Tychanicz nie żyje. Choreograf, dwukrotny wicemistrz Polski w tańcu towarzyskim miał 81 lat. O jego śmierci poinformowało Radio Rzeszów. 

Jerzy Tychanicz urodził się w Rzeszowie. Podstaw tańca, dopiero po maturze, uczył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Następnie trafił do klubu tańca turniejowego przy WDK, a po kilku miesiącach treningów, ze swoją partnerką, wygrał ogólnopolski turniej taneczny debiutantów w Krakowie. I tak rozpoczęła się kariera taneczna Jerzego Tychanicza.

Później wyjechał do Warszawy, zdobył taneczną klasę mistrzowską, startował w wielu turniejach tanecznych w Polsce i zagranicą. Był m.in. dwukrotnym wicemistrzem Polski w tańcu towarzyskim (1963 – 64).

Gdy wrócił do Rzeszowa uczył tańca towarzyskiego i sportowego.  Przez wiele lat był prezesem podkarpackiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Uwielbiał tango argentyńskiego. Był aktywny do końca życia. Zajęcia prowadził dwa, trzy razy w tygodniu, w sali przy klasztorze rzeszowskich Dominikanów oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem. Pod koniec października na swoim profilu Facebookowym opublikował nowe logo swojego studia tańca z napisem: „by zachować zdrowe kości trzeba tańczyć do starości”.

Jerzy Tychanicz zmarł 29 grudnia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 3 stycznia o godzinie 12:30 na rzeszowskim cmentarzu Pobitno.

(la) 
 
redakcja@rzeszow-news.pl 
Reklama