Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Empik stawia na planszówki i dobre lektury. Pomóc w wyborze nowych gier i łamigłówek, które umilą chłodne wieczory, może Festiwal Gier Planszowych. Odbędzie się on w sobotę 12 października w Empiku w Galerii Rzeszów. 

Od kilku lat trwa moda na planszówki. Wybór wśród gier jest ogromny i każdy, kto stawia pierwsze kroki w świecie rozrywki analogowej może pogubić się wśród masy tytułów. Inspiracje i podpowiedzi podsunie kolejna edycja empikowego Festiwalu Gier Planszowych, podczas którego zainteresowani grami mogą do woli testować i eksperymentować.

Festiwal, w którym udział jest bezpłatny, to rozgrywki, prezentacje nowości w planszówkach i łamigłówkach, liczne konkursy z nagrodami, turnieje i spotkania z twórcami gier. Festiwal w Empiku w Galerii Rzeszów odbędzie się w sobotę 12 października od 10:00 do 20:00. 

Festiwal od lat przyciąga nie tylko zaawansowanych graczy, ale całe rodziny, młodzież i wszystkich tych, którzy choć na chwilę chcą odłożyć telefon, oderwać się od świata wirtualnego i skupić się interakcjach i wspólnych spędzaniu czasu offline – z rodziną i znajomymi.

Festiwal Gier Planszowych organizowany jest przez Empik we współpracy z czołowymi wydawcami gier planszowych. Podczas festiwalu na odwiedzających będą czekać znani producenci i wystawcy planszówek: Edgard, Egmont, Granna, Fox Games, Hipokampus, Mattel, MDR, Nasza Księgarnia, Rebel, Tactic Games, TM Toys, Trefl, Winning Moves oraz Zielona Sowa.

Na miłośników gier czeka też absolutna nowość. Podczas festiwalu premierę będzie miała rodzinna gra „Wyścig balonów” (Wyd. Foxgames), która zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu Empiku i Grupy Wydawniczej Foksal „Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku”.

Grzegorz Buźniak, autor zwycięskiej gry „Wyścig balonów” udowodnił, że warto pasję do planszówek przekuć w profesję, w której można odnieść sukces. Ta informacja może okazać się inspiracją dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dziedzinie, szczególnie, że trwa 2. edycja konkursu „Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku”.

Nagrodą jest wydanie gry, jej sprzedaż oraz promocja. Zainteresowani do 13 grudnia powinni przesłać projekt gry planszowej przeznaczonej dla całej rodziny (kryteria wiekowe: powyżej 6 lat) zrealizowany w formie przestrzennej (makieta, prototyp, rysunki w formie uproszczonej) wraz ze szczegółowym opisem zasad oraz wszystkimi elementami  niezbędnymi do przeprowadzenia gry. Ogłoszenie wyników odbędzie się 26 lutego 2020 r.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: