Zdjęcie: Pixabay

Empik stawia na planszówki i dobre lektury. Pomóc w wyborze nowych gier i łamigłówek, które umilą chłodne wieczory, może Festiwal Gier Planszowych. Odbędzie się on w sobotę 12 października w Empiku w Galerii Rzeszów. 

Od kilku lat trwa moda na planszówki. Wybór wśród gier jest ogromny i każdy, kto stawia pierwsze kroki w świecie rozrywki analogowej może pogubić się wśród masy tytułów. Inspiracje i podpowiedzi podsunie kolejna edycja empikowego Festiwalu Gier Planszowych, podczas którego zainteresowani grami mogą do woli testować i eksperymentować.

Festiwal, w którym udział jest bezpłatny, to rozgrywki, prezentacje nowości w planszówkach i łamigłówkach, liczne konkursy z nagrodami, turnieje i spotkania z twórcami gier. Festiwal w Empiku w Galerii Rzeszów odbędzie się w sobotę 12 października od 10:00 do 20:00. 

Festiwal od lat przyciąga nie tylko zaawansowanych graczy, ale całe rodziny, młodzież i wszystkich tych, którzy choć na chwilę chcą odłożyć telefon, oderwać się od świata wirtualnego i skupić się interakcjach i wspólnych spędzaniu czasu offline – z rodziną i znajomymi.

Festiwal Gier Planszowych organizowany jest przez Empik we współpracy z czołowymi wydawcami gier planszowych. Podczas festiwalu na odwiedzających będą czekać znani producenci i wystawcy planszówek: Edgard, Egmont, Granna, Fox Games, Hipokampus, Mattel, MDR, Nasza Księgarnia, Rebel, Tactic Games, TM Toys, Trefl, Winning Moves oraz Zielona Sowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na miłośników gier czeka też absolutna nowość. Podczas festiwalu premierę będzie miała rodzinna gra „Wyścig balonów” (Wyd. Foxgames), która zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu Empiku i Grupy Wydawniczej Foksal „Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku”.

Grzegorz Buźniak, autor zwycięskiej gry „Wyścig balonów” udowodnił, że warto pasję do planszówek przekuć w profesję, w której można odnieść sukces. Ta informacja może okazać się inspiracją dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dziedzinie, szczególnie, że trwa 2. edycja konkursu „Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku”.

Nagrodą jest wydanie gry, jej sprzedaż oraz promocja. Zainteresowani do 13 grudnia powinni przesłać projekt gry planszowej przeznaczonej dla całej rodziny (kryteria wiekowe: powyżej 6 lat) zrealizowany w formie przestrzennej (makieta, prototyp, rysunki w formie uproszczonej) wraz ze szczegółowym opisem zasad oraz wszystkimi elementami  niezbędnymi do przeprowadzenia gry. Ogłoszenie wyników odbędzie się 26 lutego 2020 r.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama