Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Pierwsza w nowym sezonie premiera Teatru Maska wypełniona śpiewem i zabawą. „Koncert zwierząt” od soboty, 25 września.

Pewnego dnia gospodarz znika na dobre, a zwierzęta z wiejskiego podwórka zostają same.

Sytuacja jest trudna. Zwierzęta próbują sobie z nią poradzić na swój sposób – jedne zamierzają udowodnić, że to one powinny rządzić, następne szukają sprawców zamieszania, a jeszcze inne panikują. Nikt nikogo nie słucha i wybuchają kłótnie.

A kiedy wydaje się, że wiejskie podwórko na zawsze pogrąży się w chaosie, zjawia się ktoś, kto potrafi spojrzeć na wszystko inaczej. To Alpaka, przybysz z innego kraju.

– Alpaka uczy wiejskie zwierzęta przytulania, serdeczności i… medytacji. Wpada także na pomysł przygotowania koncertu. Dla zwierząt to okazja do wspaniałej zabawy i sposób na opowiedzenie o swoich życzeniach, obawach i marzeniach – zapowiadają twórcy spektaklu „Koncert zwierząt”. 

Za reżyserię, scenariusz i muzykę odpowiada Tomasz Man. Scenografię do przedstawienia wykonała Anetta Piekarska-Man. Gabriela Janusz-Zięba zadbała o przygotowanie wokalne.

W obsadzie przedstawienia znaleźli się: Jadwiga Domka, Kamil Dobrowolski, Andrzej Piecuch, Natalia Zduń, Anna Złomańczuk oraz Maciej Owczarek. Owczarek jest też asystentem reżysera.

Premiera „Koncertu zwierząt” odbędzie się w sobotę, 25 września o godz. 16:30. Drugi pokaz premierowy zaplanowano na niedzielę, 26 września, również na godz. 16:30.

Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 5. roku życia. Bilety w cenie 16 zł są dostępne na stronie internetowej Teatru Maska. 

Zdjęcie: materiały Teatru Maska

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama