117 osób zarejestrowało się do pierwszego Biegu Walentynkowego w Rzeszowie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (14 lutego). Zapisać się będzie można także w dniu imprezy.

Bieg Walentynkowy odbędzie się pod hasłem „Rzeszów zakochany w bieganiu”. To pierwsza edycja walentynkowego wyznawania miłości do  tego sportu. Organizatorem jest fundacja Pro Sport. Swoich sił będzie można spróbować indywidualnie, z kijami do nordic walking oraz w biegu zakochanych par.

Zapisy internetowe do Biegu Walentynkowego zostały już zamknięte. Najwięcej chętnych, bo 90 osób uzbierał indywidualny bieg na 8 km. Bieg na tej samej odległości, ale w zakochanych parach zainteresował 17 duetów. Natomiast Rajd Nordic Walking (także 8 km) zebrał tylko 10 chętnych zawodników.

Zablokowana już możliwość internetowej rejestracji nie oznacza, że nie można wziąć udziału w imprezie. Wystarczy zapisać się w dniu zawodów w biurze zawodów przy Millenium Hall i wpłacić za udział w biegu indywidualnym lub nordic walking 55 zł. Bieg par będzie kosztować dniu zawodów 100 zł. Zapisy trwają od godziny 14:30 do 16:00.

Start o godz. 17:15

Trasa ciągnie się przez najładniejszą część Rzeszowa, czyli bulwary. Zawodnicy wystartują o godz. 17:15 sprzed Millenium Hall przy al. Kopisto, a dalej pobiegną przez Most Zamkowy, bulwary nad Wisłokiem, Park Kultury, zaporę, znów bulwary, kładkę na Wisłoku, bulwary, Most Zamkowy, aż do al. Kopisto, czyli do punktu startowego.

W Biegu Walentynkowym mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16. rok życia, ale takie osoby muszą pamiętać, by  przedstawić w biurze zawodów pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w zawodach.

Nagrody w biegu w kategorii OPEN dla kobiet i OPEN dla mężczyzn wynoszą 300 zł za I miejsce, 200 zł za miejsce II, oraz 100 zł za miejsce trzecie. Nagroda zostanie wypłacona w gotówce lub bonach sponsorskich. Takie same nagrody czekają sportowców w rajdzie nordic walking w kategorii OPEN dla kobiet i OPEN dla mężczyzn.

Nagrody w kategoriach wiekowych w biegu indywidualnym to pamiątkowy puchar i dyplom za I, II i III miejsce.

Nagrody w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych nie dublują się, ale za to nagrody w klasyfikacji mieszkaniec/mieszkanka miasta (to dodatkowa kategoria) dublują się z klasyfikacją generalną oraz kategoriami wiekowymi.

Madryt dla Dwojga

Niedziela to także ostatni dzień, w którym można wygrać wycieczkę do Madrytu. Konkurs „Wygraj Madryt dla Dwojga” organizuje Millenium Hall i salon Itaka. Aby wygrać podróż do jednego z najpiękniejszych miast w Europie, trzeba zrobić w Millenium Hall zakupy na minimum 100 zł.

Honorowane będą paragony od 29 stycznia do 14 lutego. Po ich okazaniu w Punkcie Info, uczestnik zabawy otrzyma kupon konkursowy umożliwiający wykonanie symbolicznej laurki walentynkowej, która zostanie opublikowana na fan page’u Millenium Hall.

Na podstawie głosów oddawanych przez internautów ogłoszony zostanie zwycięzca zabawy. Do wygrania jest także profesjonalna sesja zdjęciowa dla pary, a dla pierwszych 100 osób – podwójne zaproszenia do klubu Lukrs na Walentynkową Noc.

Dodatkowo w ramach akcji, salony na terenie Milenium Hall przygotowały bogaty asortyment, duży wybór walentynkowych prezentów oraz specjalne promocje i rabaty.

(sl, ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama