Jessica Mercedes na Fashion Show w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA]

Pudrowy róż, nude, khaki, intensywna zieleń – to zdaniem Jessicy Mercedes, kolory, których w sezonie wiosna/lato 2017 nie może zabraknąć w twojej szafie. Znana polska blogerka modowa w sobotnie popołudnie gościła w Galerii Rzeszów.

 

24-letnia dziś Jessica Mercedes Kirschner jako jedna z najbardziej widocznych i ciekawych osobowości polskiej blogosfery modowej po raz pierwszy pojawiła się w sobotnie popołudnie w stolicy Podkarpacia. Była gościem specjalnym Fashion Show, które odbyło się w Galerii Rzeszów.

Ta młoda, pochodząca z Poznania, kobieta jest stylistką i autorytetem w kwestiach stylu i najnowszych trenerów w modzie. Wzmianki o jej stylizacjach  pojawiają  się w takich pismach, jak Vanity Fair, Vogue, Grazia, Elle czy Glamour.

Swoją niespodziewaną karierę zaczęła mając 16 lat. To właśnie w tym wieku założyła modowego bloga po to, aby dzięki niemu móc wchodzić na pokazy mody, by później je relacjonować na swojej stronie.

Dziś jej blog jemerced.com ma formę portalu modowego, w którym pracuje 6-osobowy zespół. Na Facebooku ma już prawie 260 tysięcy fanów.

– Nie spodziewałam się wówczas, że moja działalność się tak rozwinę, że będę dziś siedzieć tu między wami. Nigdy się w takiej roli nie widziałam – mówiła Jessica Mercedes do licznie zgromadzonej publiczności w Galerii Rzeszów.

Jak na stylistkę przystało, Jessica przypomniała jakie trendy panują w sezonie wiosna/lato 2017.

– Na każdy sezon jest dużo trendów, dlatego można je dobierać zawsze tak, aby pasowały do tego, co ma się już w szafie, do tego jaką się ma sylwetkę, jaki ma się charakter, jaki uprawia się zawód, ile ma lat – mówiła Jessica Mercedes.

– Uwielbiam motyw z całkowicie odkrytymi ramionami. Lubię też bluzki, sukienki, sweterki itp., które odkrywają tylko jedno ramię. Cenię sobie również wiązane balerinki, które mam dziś nawet na sobie – dodawała.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mercedes przypomniała również, że w tym sezonie królują pastelowe kolory, pudrowy róż, nude, khaki oraz intensywna zieleń. Jeśli chodzi o dodatki, prym wiodą chokery – naszyjniki noszone blisko szyi podobnie jak obroża, zwłaszcza te delikatne, bardzo minimalistyczne.

A co by nam ta młoda stylistka zaprezentowała, gdyby stworzyła własną linie odzieżową? – Moja kolekcja na pewno ukazywałaby to, co jest dla mnie charakterystyczne. Może nie byłaby to jakieś innowacyjne, bo jestem bardziej styliską, a nie projektantką, ale z pewnością byłoby to połączenie moich ulubionych kolorów, motywów, krojów – mówiła Jessica.

– Stworzyłabym coś przystępnego, co mogłaby sobie kupić każda dziewczyna. Chciałabym stworzyć modę dostępną dla każdego – dodawała.

Ulubioną marą Jessicy Mercedes jest Zara, jej zawodowym małym marzeniem – współpraca z siostrami Olsen. Młoda stylistka ma również dwie zasady: star się eksperymentować z trendami, ale nigdy nie zakłada tego, kto jej coś narzuci.

– Nie lubię, jak mnie chce ktoś wystylizować do jakieś sesji. Ja to zawsze muszę zrobić sama. To jest moja działka. Kocham modę, uwielbiam stylizacje, to jest moje – mówiła Jessica.

Druga zasada – robić zawsze to, z czym będzie się dobrze czuła.

Podczas Fashion Show można było zobaczyć pokazy mody dziecięcej, młodzieżowej casual, premium oraz pokaz bielizny i mody plażowej marek dostępnych w Galerii Rzeszów. Na scenie zaprezentowali się także uczniowie Akademii Sportu Chikara oraz Akademii Tańca Jazzowgo SensDance. Nie brakowało również konkursów z nagrodami.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama