Reklama

Jan Nowara zostanie nowym dyrektorem rzeszowskiego teatru im. W. Siemaszkowej. Komisja konkursowa właśnie jego wytypowała na to stanowisko.

Zaproszenie do konkursu o stanowisko dyrektora „Siemaszki” zarząd województwa podkarpackiego wystosował do sześciu osób: Łukasza Pijewskiego, Jacka Bunscha, Andrzeja Chichłowskiego, Adami Sroki, Jana Nowary i Waldemara Matuszewskiego. Dwaj ostatni byli w przeszłości dyrektorami rzeszowskiego teatru.

– Po rozmowach z wymienionymi kandydatami komisja zdecydowała rekomendować Zarządowi Województwa Podkarpackiego kandydaturę Jana Nowary na stanowisko dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Decyzja nie zapadła jednogłośnie. Taką samą liczbą głosów otrzymał Waldemar Matuszewski, przy powtórnym głosowaniu wynik był podobny i w takiej sytuacji decydujący był głos przewodniczącego komisji – poinformował Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Na jednym z najbliższych posiedzeń zarząd województwa zajmie się uchwałą dotyczącą powołania nowego dyrektora. Do tego czasu członkowie zarządu nie będą się odnosić do procedury konkursowej.

W czasie konkursu Jan Nowara odniósł się do informacji prasowych dotyczących okresu w którym pełnił funkcję dyrektora rzeszowskiego teatru. Złożył oświadczenie, że nie został ukarany przez Rzecznika Finansów Publicznych. Rzecznik badał sprawę w 2003 roku po odejściu Jana Nowary z funkcji dyrektora teatru. Rzecznik odmówił wniesienia wniosku o ukaranie ze względu na brak znamion czynu.

Jan Nowara w 2003 r. został zwolniony dyscyplinarnie przez zarząd województwa. Nowara odwołał się do sądu. Sąd uznał, że zwolniono go bezprawnie, wypłacono mu odszkodowanie, ale na stanowisko nie wrócił.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: