Zdjęcie: Podkarpacka KAS

Rozpoczął się nabór do Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu. Na kandydatów czeka 50 etatów mundurowych w strukturach Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

– Na podania czekamy do 3 sierpnia 2022 r. – poinformowała Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Na kandydatów czeka 50 stanowisk w Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu. Przewidywane miejsca pełnienia służby to: Medyka, Korczowa, Budomierz, Przemyśl, Rzeszów, a także Krosno.

Funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej może zostać osoba, która jest obywatelem polskim, korzysta z pełni praw publicznych, nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, posiada wykształcenie co najmniej średnie, cieszy się nieposzlakowaną opinią i dobrym stanem zdrowia.

Dodatkowym atutem kandydata będzie wykształcenie średnie techniczne (np. mechaniczne, mechatroniczne, elektroniczne) lub wyższe wykształcenie prawnicze czy ekonomiczne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na liście wymagań dodatkowych są także doświadczenie zdobyte np. w kancelariach prawnych czy instytucjach państwowych i samorządowych, ukończone kursy lub szkolenia, np. trenowanie sportów walki, uprawnienia instruktora sportu, uprawnienia instruktora strzelectwa, kurs w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także prawo jazdy kat. C.

Kandydatów czeka kilka etapów postępowania m.in. test wiedzy, psychologiczny, sprawności fizycznej, test kompetencyjny czy rozmowa kwalifikacyjna. Test wiedzy planowany jest już 26 sierpnia. Szczegółowe dane na temat naboru, w tym wymagane dokumenty, dostępne są na stronie internetowej: www.podkarpackie.kas.gov.pl – TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama