Znany jest już wykonawca gruntownego remontu oddziału pulmonologiczno-pediatrycznego w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Prace rozpoczną się już niebawem.

Remont za ok. 672 tys. zł wykona rzeszowska firma Profbud. W przetargu wystartowały cztery firmy. Profbud zaproponował nie tylko najniższą cenę, ale także dał 72 miesiące gwarancji na swoją pracę – o rok więcej niż pozostali oferenci. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana 15 czerwca.

Zaraz potem ma się rozpocząć remont, finał pod koniec lipca.

ZOZ nr 1 w Rzeszowie, któremu podlega szpital, na remont miał zarezerwowane w sumie 880 tys. zł – z czego 300 tys. znaleziono we własnym budżecie, brakującą kwotę dorzucili radni na ostatniej sesji rady miasta.

Będzie komfortowo

Jak informował nas ostatnio Grzegorz Materna, dyrektor ekonomiczny w ZOZ nr 1, po remoncie, oddział będzie nie do poznania.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Odnowione zostanie właściwie wszystko – mówił Materna. – Od ścian i sufitów po węzły sanitarne. Pojawią się też trzy nowe izolatki.

Poprawi się więc komfort pobytu na oddziale małych pacjentów a także warunki pracy personelu medycznego.

Oddział jednak nie będzie większy. Nadal będzie dysponował 28 łóżkami (do tego 10 tzw. łóżek hotelowych dla rodziców, które w razie potrzeby, również można przeznaczyć dla dzieci)

Dokupiono również pewną ilość łóżek polowych. Dla rodziców, którzy chcieliby być przy swoich dzieciach.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama