Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Bez dyskusji i jednogłośnie Rada Miasta Rzeszowa zgodziła się we wtorek zapisać w budżecie miasta 550 tys. zł na budowę pomnika św. Jana Pawła II w rzeszowskim Parku Papieskim.

Jest zgoda Rady Miasta na budowę szóstego pomnika św. Jana Pawła II w Rzeszowie. Na ten cel radni na wtorkowej (27 sierpnia) sesji zgodzili się zapisać w budżecie miasta 550 tys. zł. „Za” sfinansowaniem tej inicjatywy z miejskiej kasy byli zarówno radni z PiS, PO, jak i Rozwoju Rzeszowa. 

Zapisanie pieniędzy w budżecie miasta na pomnik św. Jana Pawła II pozwoli na wykonanie gipsowego modelu w skali 1:1, a następnie odlewu z brązu. Pomnik ma jeszcze w tym roku stanąć w centralnej części Parku Papieskiego, zastępując obecny obelisk z wizerunkiem Jana Pawła II.

Pomnik ma mieć 2,2 m wysokości i będzie wykonany z brązu. Św. Jan Paweł II ma siedzieć na papieskim krześle, łudząco przypominającym tron. O postawienie pomnika Jana Pawła II w Rzeszowie od kilku lat zabiegało Stowarzyszenie Dziedzictwo Jana Pawła II “Lumen et spes”, które było inspiratorem powstania Parku Papieskiego.

Zaprojektowanie rzeźby św. Jana Pawła II zlecono Eliaszowi Dyrowi, absolwentowi Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: