Spotkanie z prezydentem oraz oglądanie pomnika „Podwójna krótka” było w czwartek (2 października) kolejnym miłym „obowiązkiem”, który mieli do wykonania rzeszowscy siatkarze. Mistrzowie świata wciąż są rozchwytywani.

[Not a valid template]

 

W czwartek prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc spotkał się w ratuszu z pięcioma złotymi medalistami Mistrzostwo Świata w siatkówce, którzy na co dzień grają w Asseco Resovii: Piotrem Nowakowskim, Fabianem Drzyzgą, Rafałem Buszkiem, Dawidem Konarskim oraz Krzysztofem Ignaczakiem.

Byli w towarzystwie brązowego medalisty z mistrzostw – Niemca Jochena Schoepsa oraz kolegów z drużyny Asseco Resovii Rzeszów: Paula Lotmana i Nicolaia Penczewa. W spotkaniu wzięli udział Marek Karbarz, siatkarz „złotej drużyny” z 1974 r., oraz Wiesław Radomski, były zawodnik Resovii. Rozmawiali przy kawie i ciasteczkach.

– Pragnę wznieść toast za naszych złotych medalistów, następców złotych mistrzów świata z 1974 roku – rozpoczął spotkanie prezydent Ferenc. – Jesteście wspaniali i wspaniałym uczuciem jest też patrzeć na boisko i widzieć, że z sześciu zawodników, którzy na nim grają, to nasi siatkarze z Resovii.

Ferenc podziękował też prezesowi klubu kibica Asseco Resovii. – Takich kibiców jak wy, to nikt nie ma. Jak patrzy się na ten piękny doping, to serce rośnie. To wy jesteście mistrzami świata – mówił prezydent. Podziękował też rodzinom siatkarzy, które dzielnie znosiły częste treningi i zgrupowania siatkarzy. – To zasługa waszych rodzin, że wygraliście te mistrzostwa – podkreślał Tadeusz Ferenc.

W imieniu siatkarzy za zaproszenie do ratusza dziękował Krzysztof Ignaczak.

– Kiedy 7 lat temu przyjechałem do Rzeszowa miałem w planie uciec stąd już po roku. Ale zapuściłem tu korzenie i wiążę swoją przyszłość z tym miastem. Wspaniale się rozwija, to miasto siatkówki – mówił „Igła”. – Mam nadzieję, że warunki, wręcz cieplarniane, jakie stwarza klub, kibice i samo miasto, spowodują, że młodsi koledzy zrobią tak samo.

Siatkarze w ratuszu otrzymali listy gratulacyjne oraz upominki od prezydenta. Potem zaproszeni na obejrzenie nowej hali sportowej, która powstaje przy szkole przy ul. Hetmańskiej i będzie nosiła imię mistrzów świata. Siatkarze spotkali się też z uczniami szkoły sportowej.

Na koniec prezydent Ferenc z siatkarzami robił sobie wspólne zdjęcia pod rzeźbą „Podwójna krótka”, jak powstała przy hali Podpromie.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama