Zdjęcie: materiały prywatne

Przesłanie spaceru jest proste: przegonić smutki, widzieć ludzi i siebie pozytywnie. Wyjdźcie z domów w niedzielne popołudnie! 

#JesteśSuper – pod takim hasłem nieformalny spacer w niedzielę, o godz. 15:00, w Rzeszowie organizują: Dorota Grzybowska i Ewelina Kloc. To właśnie Ewelina postanowiła spełnić marzenie Doroty, która od pewnego czasu chodzi po ulicach Rzeszowa z tabliczkami, na których są pozytywne komunikaty, np. „Jesteś super”.

– Dorota robiła to dla siebie, aby poczuć, że jest super. Obecnie robi to dla innych, by dawać im światło w życiu. To bardzo piękne, gdy ktoś tak bezinteresownie daje nam siebie i idzie z dobrym przesłaniem, pomagając przegonić smutki, problemy czy inne szarości dnia – opowiada nam Ewelina Kloc. 

Spełnić marzenie Doroty

To tym bardziej wartościowe, bo wyjście z taką kartką dla niektórych wiąże się z pokonaniem bariery wstydu i obawy przed negatywną oceną innych. Dorota wyznała Ewelinie marzenie – kiedyś przejść z „pozytywnym” przekazem nie sama, lecz z większą grupą i wzmocnić taki przekaz. Niedzielny spacer jest próbą spełnienia marzenia Doroty. 

Przesłanie spaceru? Abyśmy byli dla siebie mili, częściej się uśmiechali i wrócili do pozytywnych relacji międzyludzkich, międzysąsiedzkich, byli dobrzy dla ludzi, którzy nas otaczają, bo nie znamy historii człowieka i jego wewnętrznych bitew. Doświadczenia ostatnich lat (COVID-19, wojna) nie są łatwe i wielu ludzi mocno one dotknęły i dotykają.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Spacer ma pokazać, że ludzie mają w sobie ogromne dobro i chcą się nim dzielić. Przeganiamy smutki, widzimy ludzi i siebie pozytywnie – tak sobie wyobraża niedzielny spacer Ewelina Kloc. 

Antydepresyjny spacer

Spacer może być też świetną okazją do walki z depresją, 23 lutego obchodzono Światowy Dzień Walki z Depresją. – Jeżeli komuś, kto zmaga się z depresją taki gest, jak #JesteśSuper pomoże, to warto to było go uczynić. To ma być bardzo spokojne przejście – typowe jak na niedzielne popołudnie, tylko w zgodzie i pozytywnie – podkreśla Kloc. 

Spacer rozpocznie się o godz. 15:00 przy fontannie multimedialnej, a zakończy na Rynku. Weźcie ze sobą kartkę z napisem #JesteśSuper. „Na miejscu integracja i duuuużżżoooo uśmiechu! Sprawmy ludziom trochę uśmiechu! Łączmy się, spotkajmy się! Będzie SUPER! – zachęcają w mediach społecznościowych Ewelina Kloc i Dorota Grzybowska.

Namawiają też, by spacery #JesteśSuper organizować w innych częściach Rzeszowa.

Zdjęcie: materiały organizatorek

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama