Zdjęcie: materiały zespołu

Jesus Chrysler Suicide jest kolejnym zespołem, który zagra w Estrada Studio Live. Koncert online na żywo odbędzie się w piątek (16 kwietnia).  

Jesus Chrysler Suicide nikomu specjalnie nie trzeba przedstawiać. Rzeszowski zespół, którego liderem jest wokalista Tomasz „Szamot” Rzeszutek, w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. Szerszej publiczności JCS dał się poznać dzięki wydanej w 1995 r. płycie „Schizovirus 0″.”Tylko Rock” umieścił ją na liście 100 najlepszych płyt lat 90. ub. wieku.

Styl JCS to połączenie industrialnego rocka, punka, metalu, grunge i psychodeli oraz duża dawka surrealizmu i czarnego humoru w tekstach. Zespół w piątek 16 kwietnia o godz. 20:00 zagra w Estrada Studio – w piwnicach budynku Estrady Rzeszowskiej przy ulicy Jagiellońskiej.  Koncert będzie transmitowany na żywo i bezpłatnie w sieci. 

JCS zagrał na wielu festiwalach m.in. Jarocin, Odjazdy, Castle Party, Polnishe Independent Festival w Berlinie, czy Teuto Karpaten Beat w Bielefeld. Grupa dzieliła też scenę z Life Of Agony, Pro Pain i VoiVod na ich koncertach w Polsce. JCS nagrał 7 płyt. W połowie br. planuje wydać ósmą – „Rex Publica Lunatica”. Promuje ją singiel „Taste Of Heaven”.

Koncert będzie można zobaczyć na kanale Youtube i facebookowym profilu Estrady Rzeszowskiej. Przed JCS, w Estrada Studio wcześniej zagrali już Rockaway, Tension Zero, Gypsy and The Acid Queen, The Freeborn Brothers i Audioties. Artyści zapraszani do projektu są reprezentantami różnych nurtów muzycznych. Łączą ich podkarpackie korzenie.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama