Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

W parku przy ulicy Wieniawskiego przybędzie drzew i krzewów, powstaną też nowe aleje – zapowiada ratusz. Prawie 3-hektarowy park na rzeszowskim osiedlu Zalesie przejdzie w tym roku rewitalizację.

Dokumentacja była już gotowa. Miasto ogłosiło więc przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca tej inwestycji. Otwarcie ofert zaplanowano na 2 lutego. Urzędnicy będą chcieli wybrać wykonawcę w ciągu kilku dni. Prace w parku mają się rozpocząć na przełomie zimy i wiosny.

Zarząd Zieleni Miejskiej wszystko już zaplanował. W parku zostaną posadzone drzewa rodzime i nieinwazyjne, m.in. lipy, klony, jesiony oraz krzewy: jaśminowce, forsycje, lilaki, kaliny koralowe. Zostaną także wybudowane nowe aleje spacerowe, i ogrodzenie, którego część zostanie odtworzona zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

Ale to nie koniec zmian. Istniejący plac zabaw zostanie wyposażony w nowe elementy. – W parku stanie też 15 nowych latarni – poinformował we wtorek rzeszowski ratusz.

Prezydent Konrad Fijołek w kampanii wyborczej obiecywał, że w Rzeszowie będzie przybywać terenów zielonych. – W ubiegłym roku powstały nowe parki kieszonkowe w rejonie ulic Króla Augusta oraz Sanockiej i Ustrzyckiej, posadzonych też setki drzew i krzewów – przypomina Fijołek.

– W tym roku, oprócz rewitalizacji parku na osiedlu Zalesie, w planach mamy jeszcze m.in. parki kieszonkowe w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka, przy al. Sikorskiego i ul. Kurpiowskiej, a także utworzenie parku w rejonie szkoły przy ul. Błogosławionej Karoliny – wylicza prezydent.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama