Reklama

Gwiazdą 53. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie będzie José Carreras! Występ hiszpańskiego artysty zainauguruje wielkie wydarzenie. Muzyk zaliczany do najwybitniejszych światowych tenorów zaprezentuje się w towarzystwie zaproszonych przez siebie gości oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.

Festiwal odbędzie się w dniach 24-30 maja.  W programie jest osiem festiwalowych koncertów. Sprzedaż biletów na koncert José Carrerasa zacznie się za tydzień. Ceny od 200 do 400 zł.

Dla miłośników kameralistyki w mistrzowskim wykonaniu zaplanowano koncert z udziałem Jadwigi Rappe (alt) oraz Kwartetu OPIUM. Na liście tegorocznych wykonawców znajduje się także ceniony kapelmistrz Massimiliano Caldi, którego występ wraz z Śląską Orkiestrą Kameralną będzie uwieńczeniem całej imprezy.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Znakiem rozpoznawczym tego wydarzenia są nie tylko wybitni muzycy, ale także wyjątkowa lokalizacja. Jak co roku, Festiwal odbędzie się w zabytkowym parku oraz sali balowej Zamku w Łańcucie, a także sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie. Wyjątkiem będzie koncert jednego z najwybitniejszych żydowskich artystów – Josepha Malovanego. Kantor, nazywany „Pavarottim synagogi”, w Łańcucie wystąpi wraz z wrocławskim Chórem Synagogi Pod Białym Bocianem pod batutą Stanisława Rybarczyka.

W ostatnim tygodniu maja Łańcut stanie się także stolicą poezji. Utwory narodowych wieszczów – Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego – będzie recytował Daniel Olbrychski. O oprawę muzyczną tego wieczoru zadbają znakomici artyści: skrzypek Krzysztof Jakowicz oraz pianista Robert Morawski. Ciekawym urozmaiceniem festiwalowej tradycji będzie wspólny koncert zespołów Grzegorza Turnaua oraz Sebastiana Karpiela-Bułecki. Wraz z muzykami zaprezentuje się Orkiestra Młodej Polskiej Filharmonii. Festiwal gościć będzie również cenionego wokalistę oraz multiinstrumentalistę Stanisława Soyke, który wystąpi wraz z zespołem Soyka Kwintet Plus.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama