Reklama

Powiązany z prawicowymi politykami, głównie z PiS, dziennikarz Józef Matusz został nowym dyrektorem rzeszowskiego oddziału TVP.

„Dobra zmiana” w mediach publicznych dotarła także do Rzeszowa. Jacka Szarka, który przez ostatnie lata kierował lokalnym oddziałem TVP, zastąpił Józef Matusz, szef rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, które skupia dziennikarzy w znacznej mierze sprzyjających PiS. Matusz na czele lokalnych struktur SDP stoi od trzech kadencji.

Serwis „Press” poinformował, że Jacka Szarka ze stanowiska dyrektora TVP Rzeszów w czwartek osobiście zwolnił prezes publicznej telewizji Jacek Kurski. Szarek nadal będzie pracował w rzeszowskim ośrodku, ma być głównym specjalistą.

Powołanie Józefa Matusza na nowego dyrektora TVP Rzeszów nie dziwi. Matusz, który ma za sobą m.in. 11 lat pracy w „Rzeczpospolitej”, jako podkarpacki korespondent dziennika, w ostatnich latach nie był aktywny dziennikarsko. Miał swoją medialną firmę „Mmedia”. W przeszłości Matusz pracował w „Nowinach”, kierował też rzeszowskim oddziałem Polskiej Agencji Prasowej.

Józef Matusz był również członkiem Rady Programowej TVP Rzeszów oraz członkiem Rady Nadzorczej Radia Rzeszów. Matusz jest zaprzyjaźniony z wieloma politykami PiS i to może być kluczem do rozwiązania zagadki, dlaczego to on dostał funkcję dyrektora TVP Rzeszów. W rozmowie z portalem biznesistyl.pl Matusz powiedział, że w telewizji będzie kontynuował to, co dobre, a to, co szwankuje „będzie wymagało korekty”.

„Telewizja musi być bliżej obywatela, nie może być sztuczna, ma pełnić rolę służebną wobec mieszkańców Podkarpacia” – powiedział nowy dyrektor TVP Rzeszów. Matusz dodał też, że „ważną sprawą w programie będzie przywiązanie do wiary i tradycji”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.