Internetowa akcja pomocy chorej na raka Justyny Błachut-Myśliwiec z Rzeszowa. W niedzielę w „Powoli cafe” w Rzeszowie dochód z każdej kupionej kawy zostanie przeznaczony na leczenie młodej mamy.

Justyna Błachut-Myśliwiec, mama dwójki małych dzieci, cierpi na nowotwór złośliwy. Walczy z guzem, który tym razem zaatakował jej płuco. Ze względu na rozmieszczenie guza, który ma już 11 cm i ciągle rośnie, operacja jest niemożliwa.

Według lekarzy, którzy zajmowali się Justyną, chemioterapia i radioterapia w tym stadium rozwoju nowotworu, nie przyniesie rezultatów. Z tego powodu rodzina wypisała Justynę ze szpitala, ale nie traci nadziei.

– Jest w domu i wraz z dobrymi ludźmi, których spotykamy na drodze przez ostatnie dni, walczymy o powstrzymanie wzrostu guza, oczyszczamy i wzmacniamy jej organizm – mówi Urszula Zych, siostra chorej Justyny, która zorganizowała na Facebooku akcję „Justyna walczy o życie. Potrzebuje Waszej pomocy”.

Rodzina Justyny nie poddaje się i szuka pomocy na własną rękę. Wysyła opisy jej przypadku do różnych miejsc z prośbą o konsultacje. Jest szansa w jednym z dwóch (Polska lub Budapeszt) ośrodków specjalizujących się w naturalnych metodach leczenia nowotworów. Jednak leczenie jest bardzo kosztowne, bo potrzeba 60 tys. zł.

Kwota ta, nawet rozłożona na raty, przerasta finansowe możliwości rodziny Justyny, dlatego Urszula Zych postanowiła zorganizować w niedzielę (8 listopada) akcję „Parzymy kawę dla Justyny”.

Od godziny 10:00 w kawiarni „Powoli cafe” przy ul. Mickiewicza 4 w Rzeszowie będzie można zamówić dowolną kawę. Dochód za każdą sprzedaną kawę będzie w całości przeznaczony na walkę z nowotworem Justyny.

– Za wszystkie datki, za modlitwę, dobre myśli skierowane do Justyny, serdecznie dziękujemy. To bardzo dużo i bardzo pomaga – mówi Urszula Zych.

Aby pomóc Justynie, możecie wpłacać pieniądze konto: MBank 23 1140 2004 0000 3702 7591 5136. Tytuł przelewu: na leczenie

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama