Mieszkańcy Rzeszowa mogą składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. Termin składania wniosków mija 10 grudnia.

– Wnioski spływają sukcesywnie do punktów w mieście oraz przez internet. W sobotę wieczorem było ich 30 – wyjaśnia Marcin Stopa, sekretarz Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Propozycje spływają głównie z rad osiedli. Jest też kilka złożonych z inicjatywy mieszkańców. Stopa zaznacza, że nie ma w nich jednak żadnych rzeczy, o których urzędnicy by już nie wiedzieli.

– Są to głównie sprawy inwestycyjne, tereny zielone, place zabaw czy drogi. Nie ma jakiś szczególnie charakterystycznych wniosków W Rzeszowie prowadzone są konsultacje przed ustaleniem budżetu miejskiego z mieszkańcami, dlatego większość tych spraw jest nam znana i prędzej czy później zostałaby i tak zrobiona – dodaje Marcin Stopa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wnioski do budżetu obywatelskiego można składać do 10 grudnia. Komisja oceniająca propozycje zgłaszane przez mieszkańców, ma czas do końca grudnia, by sprawdzić je pod względem merytorycznym i wybierać te możliwe do realizacji. Następnie projekty zostaną zaprezentowane mieszkańcom, a na początku stycznia rzeszowianie zagłosują nad projektami.

Do zgłaszania propozycji służy załącznik nr 2 do uchwały, który można pobrać na stronie urzędu miasta lub TUTAJ. Swoje projekty można zostawiać w punktach informacyjnych lub punktach obsługi mieszkańców urzędu miasta, w Biurze Rady Miasta Rzeszowa (al. pod Kasztanami 8), w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta (Rynek 1), w siedzibach rad osiedli oraz internetowo na adres rbo@erzeszow.pl przesyłając skan formularza.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama