Reklama

Mieszkańcy Rzeszowa mogą składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. Termin składania wniosków mija 10 grudnia.

– Wnioski spływają sukcesywnie do punktów w mieście oraz przez internet. W sobotę wieczorem było ich 30 – wyjaśnia Marcin Stopa, sekretarz Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Propozycje spływają głównie z rad osiedli. Jest też kilka złożonych z inicjatywy mieszkańców. Stopa zaznacza, że nie ma w nich jednak żadnych rzeczy, o których urzędnicy by już nie wiedzieli.

– Są to głównie sprawy inwestycyjne, tereny zielone, place zabaw czy drogi. Nie ma jakiś szczególnie charakterystycznych wniosków W Rzeszowie prowadzone są konsultacje przed ustaleniem budżetu miejskiego z mieszkańcami, dlatego większość tych spraw jest nam znana i prędzej czy później zostałaby i tak zrobiona – dodaje Marcin Stopa.

Wnioski do budżetu obywatelskiego można składać do 10 grudnia. Komisja oceniająca propozycje zgłaszane przez mieszkańców, ma czas do końca grudnia, by sprawdzić je pod względem merytorycznym i wybierać te możliwe do realizacji. Następnie projekty zostaną zaprezentowane mieszkańcom, a na początku stycznia rzeszowianie zagłosują nad projektami.

Do zgłaszania propozycji służy załącznik nr 2 do uchwały, który można pobrać na stronie urzędu miasta lub TUTAJ. Swoje projekty można zostawiać w punktach informacyjnych lub punktach obsługi mieszkańców urzędu miasta, w Biurze Rady Miasta Rzeszowa (al. pod Kasztanami 8), w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta (Rynek 1), w siedzibach rad osiedli oraz internetowo na adres rbo@erzeszow.pl przesyłając skan formularza.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Niestety forma składania wniosków jest bardzo ograniczona czasowo i formalnie oraz niepewna co do kryteriów wyboru. W dobie XXI wieku wnioski zgłaszane powinny być nie przez stronnicze Rady Jednostek Pomocniczych osiedli, a elektronicznie wraz z głosowaniem użytkowników. Skoro budżet jest obywatelski, powinni decydować obywatele.

Comments are closed.