Reklama

23 wystawców zaprezentuje się podczas 9. Podkarpackiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2014. Odbędzie się on na Politechnice Rzeszowskiej w dniach 10-11 września.

Salon jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. W programie przewidziane jest – jak w przypadku tradycyjnych targów edukacyjnych – zwiedzanie stoisk, ale także wykłady i porady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dla uczniów i nauczycieli.

Uczniowie w jednym miejscu otrzymają komplet informacji na temat matury i wymagań rekrutacyjnych co pozwala im odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny i wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.

W tegorocznej, lokalnej edycji Salonu Maturzystów w Rzeszowie na stoiskach wystawowych swoją ofertę zaprezentuje 23 wystawców, w tym głównie szkoły wyższe z kraju i regionu, szkoły policealne oraz wydawnictwa edukacyjne.

Dwudniowe targi edukacyjne odwiedzają przede wszystkim maturzyści i ich nauczyciele, a także uczniowie młodszych klas szkół ponadgimnazjalnych, doradcy zawodowi i rodzice.

Tegoroczny Salon Maturzystów połączony będzie z dniami otwartymi Politechniki Rzeszowskiej. Uczelnia otwiera swoje drzwi, aby młodzi ludzie mogli jednocześnie sami przekonać się, jak wyglądają m.in. sale dydaktyczne i laboratoria, w których prowadzone są zajęcia.

Będzie też okazja do zapoznania się z ofertą PRz oraz pozyskania informacji o warunkach rekrutacji na wybrany kierunek studiów.

Strzelanie z repliki broni Glock 17

Wśród wystawców będzie też m.in. Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Na stoisku uczelni będzie można zobaczyć najnowocześniejszą na Podkarpaciu uczelnianą strzelnicę elektroniczną. Tradycyjnie też zaprezentowana zostanie część nowoczesnego wyposażenia uczelnianego laboratorium kryminalistycznego WSPiA.

Dzięki temu każdy maturzysta będzie mógł spróbować swoich sił, strzelając z repliki broni Glock 17 lub Beretta z symulatorem odrzutu oraz zobaczyć np. jak pobierane są odbitki palców i w jaki sposób specjaliści zbierają ślady na miejscu przestępstwa.

Rozdawane będą także pamiątkowe karty daktyloskopijne. Nową atrakcją na stoisku WSPiA będzie fotobudka. Dzięki temu urządzeniu uczniowie odwiedzający Salon będą mogli wykonać sobie zabawne pamiątkowe zdjęcia.

Latający dron

Prezentować się też będzie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Studenci zaprezentują latający dron. Opowiedzą o tym laureaci ministerialnego konkursu „Generacja Przyszłości”, którzy realizują projekt na budowę bezzałogowej maszyny latającej wspomagającej strażników przyrody w tropieniu kłusowników.

Praca drona opiera się na zaawansowanych algorytmach rozpoznawania obrazów i analizy środowiska. Maszyna ma poruszać się po chronionym obszarze, a gdy zidentyfikuje zagrożenie kłusownicze będzie informowała o tym odpowiednie służby.

Ciekawie zapowiada się też pokaz robota z możliwością sterowania poprzez Kinect (bez użycia joysticków, przy pomocy własnego ciała) połączony z omówieniem programowania i prezentacja gitary z możliwością rozpoznawania nut. Na zakończenie studenci doradzą, jak wybrać studia і osiągnąć sukces. Odbędzie się też pokaz lotu dronów na zewnątrz budynku.

InBody dla każdego

Kolejna nowością będzie możliwość wykonania analizy składu masy ciała. Na stoisku będzie nowoczesne urządzenie InBody, z którego będzie mógł skorzystać każdy uczeń, przy fachowej pomocy ekspertów z kierunku dietetyka. Wynik testu zostanie przez nich dokładnie omówiony.

Tradycyjnie poza poradami, informacjami o uczelni, programach studiów, kierunkach, infrastrukturze i kołach naukowych, WSIiZ przygotowała dla maturzystów quiz z wiedzy ogólnej i wiedzy o uczelni, a także materiały promocyjne i gadżety.

Na stoisku będą obecni dziekani i pracownicy naukowi reprezentujący różne kierunki studiów, którzy doradzą maturzystom, jak wybrać studia i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Oficjalne otwarcie Podkarpackiego Salonu Maturzystów w Politechnice Rzeszowskiej zaplanowano 10 września o godz. 10:00 w sali S2 (bud. S – Wydział Zarządzania). Stoiska wystawców rozmieszczone będą w budynku Z przy ul. Akademickiej 8.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: