Reklama

W najbliższy wtorek (25 listopada) w Rzeszowie odbędzie się Studencki Ogólnouczelniany Festiwal Kultury Akademickiej. W tym roku gwiazdą imprezy będzie Kabaret Czesuaf.

SOFKA odbędzie się w klubie studenckim Wyższej Szkoły Prawa i Administracji „Zemsta Docenta” przy ul. Cegielnianej 14. To cykliczna impreza organizowana przez uczelnię od 5 lat. SOFKA jest okazją do prezentacji dorobku artystycznego rzeszowskich studentów. Do udziału w imprezie zapraszane są osoby, które śpiewają, malują, fotografują lub mają jakąś pasję, którą warto zaprezentować w środowisku akademickim.

SOFKA ma na celu promowanie studenckich talentów.

W tym roku na scenie zaprezentuje się m.in. zespół Clockwork Mind, którego wokalistą jest Mateusz Pelczar, student III roku na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w WSPiA. Zespół istnieje od 2003 r. Gra zarówno klasycznego, jak i nisko budżetowego punk rocka, a także wstawki w klimatach ska. Zespół wydał dwie płyty: Nasz Świat (2006) oraz Bez Szczegółów (2008). Na scenie występowali z wieloma znanymi zespołami m.in. Happysad, Farben Lehre, Ksu, Hurt i Kultem.

Tradycją SOFKI w WSPiA stały się także występy kabaretowe. W tym roku gwiazdą imprezy będzie Kabaret Czesuaf. Ta doskonale znana publiczności formacja powstała w 2002 roku w Poznaniu. Tworzy go trzech mężczyzn łączących młodzieńczą fantazję z niemałym doświadczeniem scenicznym. W skład grupy wchodzą: Tomek Nowaczyk, Wojtek Kowalczyk, Maciek Morze i Przemek “Dzięcioł” Dzięgiel.

SOFKA odbędzie się we wtorek (25 listopada). Początek imprezy o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.