Reklama

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, w środę (12 listopada) będzie przebywał w naszym województwie. Odwiedzi także Rzeszów. Będą również liderzy Polski Razem i Solidarnej Polski.

Kaczyński przyjedzie na Podkarpacie w związku z trwającą kampanią wyborczą do samorządu. Prezes PiS wizytę w regionie rozpocznie od Jarosławia, gdzie o godz. 11:00 na Małym Rynku będzie promował Annę Schmidt, kandydatkę PiS do sejmiku w okręgu przemyskim, oraz Andrzeja Wyczawskiego, kandydata na burmistrza Jarosławia.

Jarosław Kaczyński ma mówić o zrównoważonym rozwoju Podkarpacia, wsparciu dla południowych i wschodnich obszarów województwa. O godz. 13:00 prezes PiS będzie w Markowej przy ul. Dworskiej. Tam złoży kwiaty w miejscu pamięci rodziny Ulmów, która została zamordowana przez Niemców za ratowanie Żydów.

Kolejny punktem wizyty Kaczyńskiego będzie Rzeszów. O godz. 15:00 ma się spotkać z sekcją krajowej „Solidarności” przemysłu lotniczego. Będzie w tym uczestniczył także szef „Solidarności” Piotr Duda i marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

Na spotkaniu mają być omawiane sprawy dotyczące przetargu na wielozadaniowy śmigłowiec. Przetarg ogłosił MON, start w nim zapowiedział PZL Mielec, należący do koncernu Sikorsky. Amerykanie zagrozili, że jeżeli nie zmienią się warunki przetargu, to nie wezmą w nim udziału. Kaczyński ma mówić o zagrożeniu bezpieczeństwa państwa i miejsc pracy na Podkarpaciu.

O godz. 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbędzie się konwencja wojewódzka PiS z udziałem prezesa partii. Zagra zespół „Połoniny”, wystąpią podkarpaccy politycy PiS: Marek Kuchciński, Andrzej Szlachta, kandydat partii na prezydenta Rzeszowa. Przemówienie wygłosi także marszałek Władysław Ortyl, odbędzie się prezentacja kandydatów PiS do sejmiku podkarpackiego.

Na scenie wystąpi Piotr Duda, szef „Solidarności”. Wręczy Ortylowi nagrodę „S”. W Rzeszowie zobaczymy także wystąpienie Zbigniewa Ziobry, szefa Solidarnej Polski, oraz prezesa Polski Razem Jarosława Gowina. Na koniec wystąpi Jarosław Kaczyński.

PiS do wyborów idzie razem z kandydatami SP i PR.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

Comments are closed.