Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Kalush Orchestra z Ukrainy, zwycięzca konkursu Eurowizji 2022, 2 września wystąpi w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Przystani na Lato. 

Rzeszowska publiczność poznała Kalush podczas Europejskiego Stadionu Kultury 2021, gdy hip-hopowa ekipa z Kijowa wystąpiła z Margaret. Kalush na międzynarodowe wody muzyczne wypłynął dzięki wygranej w Eurowizji 2022. Utwór „Stefania”, który lider grupy Ołeh Psiuk napisał z myślą o swojej matce, podbił serca Europejczyków.

Kalush Orchestra tworzą: Ołeh Psiuk, Ihor Didenczuk, MC Kilimmen, Tymofij Muzyczuk i Witalij Dużyk. Zespół istnieje od 2019  roku. Jego nazwa powstała na cześć rodzinnego miasta Kałusz, z którego pochodzi Ołeh Psiuk. Pierwszym singlem zespołu był utwór „Не маринуй”. Dotychczas ukazały się dwie płyty Kalush – „Hotin” oraz „Jo-jo”.

W 2021 r. skład zespołu poszerzył się o Tymofija Muzyczuka i Witalija Dużyka. Jednocześnie powstał równoległy projekt Kalush Orchestra, który łączy rap z motywami ludowymi oraz tradycyjną ukraińską muzyką. KO w Rzeszowie zagra 2 września w Przystani na Lato. Start o godz. 20:00. Aktualnie w sprzedaży są bilety po 99 zł. Do kupienia na stage24.pl

——————————————————————

Вже у вересні запрошуємо на концерт Kalush Orchestra з України — переможців конкурсу Євробачення 2022

Пісня „Стефанія”, яку лідер гурту Олег Псюк написав з думкою про свою матір, підкорила серця європейців.

Що можемо очікувати?

Звичайно, емоцій – Група виграла конкурс, але музиканти Kalush Orchestra також ведуть іншу боротьбу, і це набагато важливіше. Бо на карту поставлено життя їхніх співвітчизників.

Тож, побачимося під сценою в Жешуві?

Білети

– II ТУР – 99 PLN

– III ТУР – 119 PLN

– IV ТУР – 139 PLN

Не чекай та забери їх прямо зараз — кількість місць обмежена!

Коли – 02.09.2022

Де – Rzeszów | Przystań na Lato

Старт – 20:00

Вік – 16+ 

Діти віком до 16 років можуть відвідувати концерт тільки під наглядом й на виключну відповідальність дорослого, під опікою якого вони проживають, після придбання вхідних квитків як для неповнолітнього, так і для дорослого.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama