W środę (1 października) w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie zagra Trio Manaz. Koncert odbędzie się w ramach cyklu FilKameralia. Początek o godz. 19:00.

Wyjątkowe trio muzyczne tworzą: Magdalena Rezler – skrzypce, Antoine Billet – wiolonczela i Aziz Kortel – fortepian. W ich wykonaniu usłyszymy trzy niezwykle odległe od siebie czasowo utwory: Sonatę kameralną na trio fortepianowe, Trio fortepianowe Es-dur op. 70 nr 2 i Trio fortepianowe d-moll op. 63.

To trzy arcydzieła przeznaczone na trio fortepianowe, pod względem czasu powstania znacznie od siebie oddalone i wyraźnie zróżnicowane w stylu.

Podczas gdy Beethoven w Trio Es-dur op.70 buduje pomost ku epoce romantyzmu, Schumann w swoim op. 63 znajduje się w apogeum twórczego okresu pełnego żarliwości i namiętności.

Absolutnym przeciwieństwem obu utworów jest kompozycja Hanza Wernera Henze napisana w 1948 roku. Mimo zredukowania środków wyrazu znajdujemy w niej całkiem nowy, osobisty rodzaj ekspresji.

Bilety na koncert w cenie 20 zł (normalny) i 14 zł (ulgowy) można nabyć w kasie filharmonii lub na www.filharmonia.rzeszow.pl.

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na koncert. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi Trio Manaz? Odpowiedź należy przesłać na adres: redakcja@rzeszow-news.pl. Konkurs trwa do godz. 20:00.

Zwycięzcą w naszym konkursie jest Justyna O. Gratulujemy!

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama