Zdjęcie: MPWiK

Trzeci etap kanalizacji sanitarnej na rzeszowskim osiedlu Załęże jest szczególny. 180 m kanalizacji na głębokości 6 metrów powstaje bez większych uciążliwości. 

– Rozbudowujemy systematycznie nasze sieci, tak by nadążać, a nawet wyprzedzać inwestycje w rozrastającym się Rzeszowie – mówi Marek Ustrobiński, prezes rzeszowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Dwa pierwsze etapy inwestycji składającej się z czterech elementów już zakończono. Sieć kanalizacji zapewni odbiór ścieków z już istniejących budynków. MPWiK myśli też o przyszłości, bo tereny inwestycyjne miasta w najbliższym czasie będą zabudowywane.

– Planujemy sieć ze sporą rezerwą dla nowych odbiorców – mówi prezes Ustrobiński.

Zdjęcie: MPWiK

Trzeci etap budowy kanalizacji sanitarnej na osiedlu Załęże jest szczególny pod względem technologicznym. 180 m kanalizacji na głębokości 6 metrów powstaje metodą przewiertu poziomego sterowanego teleoptycznie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ta technika znacznie ogranicza uciążliwości. Unika się głębokich wykopów na całej długości odcinka. Wystarczą tylko dwa wykopy na ok. 7 m, zabezpieczenie komór przed ich osuwaniem i wylewka betonowa, na której ustawia się maszynę wykonującą przewiert.

W wywiercony otwór wprowadzana jest rura osłonowa o średnicy 324 mm, w którą wprowadzana jest rura kanalizacyjna PVC (200 mm). Po pracach przewiertowych na danym odcinku w miejsce istniejącej komory wbudowana zostanie betonowa studnia rewizyjna.

Zdjęcie: MPWiK

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama