Reklama

Mszę św. kanonizacyjną Jan Pawła II i Jana XXIII mieszkańcy Rzeszowa będą mogli obejrzeć 27 kwietnia (niedziela) na telebimie, który zostanie ustawiony przed ratuszem.

Transmisję na żywo z Watykanu można będzie oglądać od godziny 9 rano na telebimie ustawionym przed ratuszem na ok. 600 krzesłach. Na scenie na Rynku o godz. 17 rozpocznie się koncert Msza Papieska w wykonaniu filharmoników podkarpackich, aktorów, solistów i chórów. Koncert potrwa około 2 godzin.

Missa Santo E Gia Santo, utwór skomponowany na tę podniosłą okazję, będzie miał swe prawykonanie. Msza do tej pory nigdy nie była wykonana w całości. Po raz pierwszy ok. 200 artystów zaprezentuje to wspaniałe dzieło właśnie w Rzeszowie. Treść tego monumentalnego utworu opiera się zarówno na słowach Jana Pawła II, jak i tekstach poetyckich związanych z osobą Papieża. Kompozytorką całości jest Katarzyna Gaertner. Orkiestrę poprowadzi dyrygent Mikołaj Blajda.

Missa  Santo R Gia Santo na podstawie słów Jana Pawła II:

teksty pieśni: Ernest Bryll, Andrzej Poniedzielski, Bożena Ptak, ks. bp Józef Zawitkowski, Marta Ziembikiewicz

autor: Katarzyna Gaertner

libretto: Kazimierz Mazur

wykonawcy: Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej, aktorzy, wokaliści i muzycy Intermedialnego Teatru Muzycznego Blustrada, Chór Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Chór Katedralny Pueri Cantores Resovienses.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: