Reklama

Mszę św. kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII mieszkańcy Rzeszowa będą mogli obejrzeć nie tylko przed telewizorami. W niedzielę (27 kwietnia) transmisję z Watykanu zobaczą na telebimie przed rzeszowskim ratuszem, w kinie Zorza oraz na skwerze Millenium Hall. Po południu na Rynku odbędzie się koncert Msza Papieska.

Transmisję z mszy kanonizacyjnej papieży Jana Pawła II i Jana XXIII można będzie obejrzeć w kinie Zorza przy 3 Maja w Rzeszowie od godz. 10 do 12. Wstęp wolny. Organizatorzy informują, że ilość miejsc w kinie jest ograniczona (518) i nie ma rezerwacji.

Bezpośrednią transmisję z placu św. Piotra w Rzymie można też będzie zobaczyć na skwerze galerii Millenium Hall, która rozpocznie się o godzinie 10. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

Transmisję na żywo z Watykanu można będzie oglądać również od godziny 9 na telebimie ustawionym przed ratuszem na ok. 600 krzesłach.

Na scenie na Rynku o godz. 17 rozpocznie się koncert Msza Papieska w wykonaniu filharmoników podkarpackich, aktorów, solistów i chórów. Koncert potrwa około 2 godzin.

Missa Santo E Gia Santo, utwór skomponowany na tę podniosłą okazję, będzie miał swe prawykonanie. Msza do tej pory nigdy nie była wykonana w całości. Po raz pierwszy ok. 200 artystów zaprezentuje to wspaniałe dzieło właśnie w Rzeszowie. Treść tego monumentalnego utworu opiera się zarówno na słowach Jana Pawła II, jak i tekstach poetyckich związanych z osobą Papieża. Kompozytorką całości jest Katarzyna Gaertner. Orkiestrę poprowadzi dyrygent Mikołaj Blajda.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Missa  Santo R Gia Santo na podstawie słów Jana Pawła II

Teksty pieśni: Ernest Bryll, Andrzej Poniedzielski, Bożena Ptak, ks. bp Józef Zawitkowski, Marta Ziembikiewicz

Autor: Katarzyna Gaertner

Libretto: Kazimierz Mazur

Wykonawcy: Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej, aktorzy, wokaliści i muzycy Intermedialnego Teatru Muzycznego Blustrada, Chór Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Chór Katedralny Pueri Cantores Resovienses.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama