Zdjęcie: materiały organizatorów

Fundacja „Na szlaku sztuk” i Latający Teatr Kantorowi zapraszają na spektakl „Kantor tu jest” w reżyserii Magdaleny Miklasz – w niedzielę, 29 października, w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Wstęp bezpłatny.

Spektaklu poświęcony urodzonemu w Wielopolu Skrzyńskim Tadeuszowi Kantorowi,  jednemu z największych artystów teatru XX wieku, jest częścią projektu „Rzeszów na Szlaku Sztuk – teatr, muzyka, edukacja”.

Aktorzy Latającego Teatru Kantorowi, na co dzień mieszkają i pracują w różnych regionach Polski: w województwie zachodniopomorskim, na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu, gdzie prowadzą swoje teatry offowe.

Ale, gdy nadchodzi czas, „zlatują się”, by spotkać się z publicznością i przybliżyć postać Tadeusza Kantora i jego Teatru Cricot 2 (działał w Krakowie w latach 1955-1991), który stworzył m.in. „Wielopole, Wielopole”, „Niech sczezną artyści”, i „Nigdy tu już nie powrócę”.

Tym razem aktorzy „zlecą się” do stolicy Podkarpacia, żeby zaprezentować wyjątkowe przedstawienie. Artyści będą udowadniać, że „Kantor tu jest” (tytuł spektaklu, premierę miał w 2021 roku) – 29 października w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Osmeckiego 51).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Kantor tu jest” rozpocznie się o 18:00. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Bezpłatne wejściówki można odbierać w MDK, nr tel. 17 748 38 93. „Kto nie widział, musi zobaczyć! Kto widział, chętnie obejrzy jeszcze raz!” – zapowiadają spektakl jego twórcy.

Tadeusz Kantor urodził się 6 kwietnia 1915 r. w Wielopolu Skrzyńskim. W 1990 r. przygotował ostatni spektakl „Dziś są moje urodziny” dla Teatru Cricot 2. Kantor zmarł nagle podczas jego próby 8 grudnia 1990 r. w Krakowie.

Artysta za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany, otrzymał m.in. nagrodę Ministra Kultury i Sztuki z 1981 roku, nagrodę krytyków z Nowego Jorku za najlepszy spektakl Brodwayu z 1986 roku, czy Wielki Krzyż Zasługi Republiki Federalnej Niemiec z 1990 roku.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama