Zdjęcie: Rafał / Czytelnik Rzeszów News

Poważny wypadek na alei Rejtana w Rzeszowie! W zderzeniu sześciu aut rannych zostało sześć osób! Są ogromne utrudnienia w ruchu. 

Do wypadku doszło we wtorek (13 lutego), przed godz. 18:00, na wysokości Centrum Medycznego „Medyk”. Jak dotychczas ustalili policjanci, 40-letnia mieszkanka Rzeszowa, która kierowała toyotą yaris, zderzyła się z osobowym renault. 

40-latka straciła panowanie nad pojazdem, wjechała na chodnik, gdzie potrąciła troje pieszych. Następnie toyota znów zjechała na jezdnię, gdzie zderzyła się z czterema autami: kolejną toyotą, nissanem, BMW i audi.

Cztery karetki pogotowia

W wypadku ucierpiało 6 osób. Do szpitali trafiło trzech kierujących: toyoty yaris, 40-latek z nissana i 28-latek z audi oraz jeden z poszkodowanych pieszych: 43-letnia kobieta. Pozostali dwaj piesi, po opatrzeniu, zostali zwolnieni do domów.

– Wszyscy kierujący byli trzeźwi – relacjonuje w rozmowie z Rzeszów News asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji.

Na miejscu wypadku pracują policjanci, zabezpieczają ślady, ustalają bezpośrednich świadków karambolu. Miejsce wypadku pomagali zabezpieczać strażacy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Od nas było 18 ratowników, którzy udzielali także wsparcia załogom czterech karetek pogotowia w zaopatrywaniu poszkodowanych – dodaje Tomasz Buda z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Aleja Rejtana zamknięta 

Aleja Rejtana, od skrzyżowania z hipermarketem E.Leclerc do ulicy Paderewskiego, jest całkowicie zablokowana. Policjanci kierują na objazdy. Przewidują, że utrudnienia potrwają do północy. Później trzeba będzie jeszcze usunąć z jezdni płyny i szkło. 

– W całym zdarzeniu uczestniczyło 15 osób, z czego piątka dzieci, które były pasażerami samochodów biorących udział w wypadku. Dzieciom, na szczęście, nic się nie stało – przekazuje nam Magdalena Żuk. 

Zdęcie: Rafał / Czytelnik Rzeszów News
Zdjęcie: Dariusz / Czytelnik Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama