Reklama

Ogromny sukces Karola Filla, przewodniczącego Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej. Fill został wybrany na przewodniczącego Prezydium Forum Uczelni Technicznych na rok 2016.

– Dzięki obecności studenta Politechniki Rzeszowskiej, żacy z tego regionu będą mieli swoją bezpośrednią reprezentację w Prezydium Forum, które zrzesza Samorządy Studenckie 27 Uczelni Technicznych z całej Polski – reprezentuje ono interesy ponad 350 tysięcy studentów – poinformował Samorząd Studencki PRz.

Karol Fill został wybrany na przewodniczącego Prezydium Forum Uczelni Technicznych na rok 2016 w trakcie zjazdu sprawozdawczo-wyborczego, podczas którego wybrano nowe prezydium. Karol Fill jest jedynym przedstawicielem rzeszowskiej uczelni we władzach Prezydium.

Zjazd sprawozdawczo-wyborczy odbył się w dniach 3-6 grudnia. Jego głównym tematem było bezpieczeństwo imprez masowych w kontekście październikowej tragedii na otrzęsinach na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, po których zginęły dwie osoby.

Podczas zjazdu omówiono metody zabezpieczania tego typu wydarzeń. Padł wniosek, by postawić na poszerzanie świadomości o przepisach dotyczących imprez masowych oraz dobrych praktykach wydarzeń studenckich.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Studenci chcą nie tylko pracować zawsze w zgodzie z literą prawa, ale także iść jeszcze dalej, by zrobić absolutnie wszystko co możliwe, żeby uniknąć zagrożeń, nawet jeśli nie jest to regulowane konkretnymi zapisami – podkreśla Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej.

Studenci deklarują, że będą chcieli podczas imprez masowych zapewniać profesjonalną ochronę oraz dostęp do służby medycznej, a także umożliwić dostęp do szerokiego wsparcia merytorycznego w kwestii przepisów prawa i procedur bezpieczeństwa.

– Wypracowane koncepcje mają przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa uczestników na wydarzeniach organizowanych przez samorządy studenckie uczelni w Polsce – wyjaśniają przedstawiciele Samorządu Studenckiego PRz.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama